Przedstawiamy fotorelację ze spektaklu pt. ,,ODYSEJA” w wykonaniu Teatru Nowszego w choreografii Tomasza Ciesielskiego przy współpracy z tancerzami.

Pokaz spektaklu miał miejsce w dn. 11 września 2022 r. o godzinie 16:30 na Terenie Dworca Autobusowego w Kielcach przy ul. Czarnowskiej 12. Wystawienie go w przestrzeni miejskiej Miasta Kielce odbyło się w ramach projektu pn.„Prezentacja publiczna spektaklu”, który realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Słowo autorów o spektaklu: Odyseja to artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Zapraszamy widzów na dworzec – do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp człowieka w drodze jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

Tancerze: Natalia Kladziwa, Jakub Pewiński, Paweł Urbanowicz

Dziękujemy całemu zespołowi! 🙂 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Fot.: Marcin Wasyluk
Projekt graficzny plakatu: Renata Tarapata-Ciopińska

 

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl