Przedstawiamy Państwu krótką fotorelację z projektu pn. „Rezydencja choreograficzna”, który odbył się w Kieleckim Teatrze Tańca w dniach od 11 do 18 listopada 2023.

 

Kielecki Teatr Tańca otworzył swoje przestrzenie do pracy twórczej, czyli profesjonalnie wyposażone sale baletowe, dla dwóch choreografów-rezydentów: Julii Dondziło i Szymona Tura, którzy przygotowywali dwie autorskie kreacje taneczne.

Podczas pięciu dni prób, które odbyły się w KTT, udało im się stworzyć spektakle pt. „Nowa biologia” oraz „C.U.D.fm”.
Te krótkie formy choreograficzne powstały również dzięki ich współpracy z operatorem programu Przestrzenie Sztuki Taniec 2023 w Białymstoku tj. Białostockim Teatrze Lalek.

Efekty pracy dwójki choreografów i jednocześnie wykonawców będzie można podziwiać już 28 listopada 2023 r. o godzinie 17:30 w Białostockim Teatrze Lalek. Serdecznie zapraszamy!

 

Projekt pn. „Rezydencja choreograficzna” to: Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. 

 

Fot. Bartosz Kruk


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl