Kielecki Teatr Tańca poszukuje czterech niezależnych artystycznie osób, które będą miały szansę odbyć rezydenturę choreograficzno-warsztatową, w ramach programu Przestrzenie Sztuki. 

Rezydencja choreograficzno-warsztatowa ( 6-dniowa) jest formą wsparcia artystów choreografów (Rezydentów) poprzez nieodpłatne użyczenie im profesjonalnie zorganizowanych miejsc do prowadzenia własnych prób artystycznych, a z drugiej strony – formą aktywnego udziału gościnnych artystów choreografów w procesie rozwoju lokalnych środowisk artystycznych. W obopólnym rozumieniu wymiany twórczej w zamian za udostępnienie sali baletowej do prób i otrzymanego stypendium Rezydent prowadzi zajęcia warsztatowe z uzgodnionymi grupami ćwiczebnymi w ilości 1 lekcja 90 min. dziennie. Planowane są rezydencje solowe bądź w duetach. 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl