Aktualności

Przestrzenie Sztuki to program Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozwijany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Zakłada on działalność interdyscyplinarnych centrów kultury z wiodącą rolą tańca lub teatru. Program stawia na pierwszym miejscu umożliwienie pracy artystom pozbawionym na co dzień „stałego adresu”. Przestrzenie Sztuki to także szeroka oferta edukacyjna angażująca lokalne społeczności oraz poszerzanie oferty kulturalnej i dostępu do niej.
Operatorem programu w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Teatr Tańca –  miejska instytucja artystyczna.

WIDOWISKO TANIEC / MODA „4 PORY ROKU”

Projekt integracyjny artystów z kręgu kultury niezależnej, artystów amatorów oraz osób debiutujących w wydarzeniu artystycznym.
Widowisko realizowane jest do muzyki Antonio Vivaldiego pt. „Cztery pory roku”. W trzech porach roku zobaczymy trzy zespoły artystyczne.

Część Jesień realizuje Szkoła Tańca Progres z Ostrowca Świętokrzyskiego, choreografia: Edyta Wilk, Klaudia Sadło, Bartłomiej Łącki.

Część Zima przygotowuje Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca, choreografia: autorstwa Anny Budnickiej i Moniki Pająk.

Część Wiosna opracowuje Koniński Teatr Tańca, choreografia Katarzyny Łapaj/ współpraca choreograficzna Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak i Weronika Skórzewska.

Część Lato poświęcona jest modzie. W pokazie mody zaprezentowane będą kostiumy przygotowane przez Paulinę Stefanię Bździkot oraz Małgorzatę Słoniowską. W roli modeli wystąpią artyści (młodzież) ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, Zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada ze Starachowic oraz osoby, dla których udział w wydarzeniu modowym będzie debiutem.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Kielecki Teatr Tańca. Współorganizatorem widowiska jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl