11-09-2022 15:00


Program Przestrzenie Sztuki
Projekt pn. „Lalki tańczą”

Projekt pn. „Lalki tańczą” realizowany jest w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, we współpracy Kieleckiego Teatru Tańca oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Projekt ma charakter społeczno-artystyczny, polega na połączeniu kilku rodzajów twórczej ekspresji – poczynając od sztuki wystawienniczej, poprzez działalność edukacyjną, kończąc na sztuce tanecznej. Główną inspiracją dla pomysłodawców projektu stała się wystawa lalek w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, w skład której wchodzą lalki z całego świata.
Realizacja projektu odbędzie się dwuetapowo w siedzibie jego współorganizatora.

Pierwsze wydarzenie projektu
11 września 2022 r., godz. 15:00
Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Pokazy taneczne prezentujące stylizacje różnych tańców narodowych, w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca oraz artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza, wybranych podczas otwartego naboru, który został ogłoszony na stronie www.ktt.pl.
Pokazy taneczne będą równoczesne z odbywającą się w Muzeum Zabawek i Zabawy wystawą lalek, które zostaną zaprezentowane w strojach narodowych. Eksponaty są nośnikiem informacji o kulturze, tańcach, zwyczajach i tradycji innych narodów.
Podczas występów tanecznych zaprezentowane zostaną następujące tańce: hiszpański, ukraiński, chiński, polski, węgierski, bałkański, czeski, francuski. Prezentacje artystyczne przeplatane będą opisem ich charakterystyki oraz informacjami na temat przygotowanymi przez Muzeum Zabawek i Zabawy eksponatów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Drugie wydarzenie projektu
2 października 2022 r. godz. 11:00 – 14:00
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Warsztaty taneczno-plastyczne, przeznaczone dla grupy dwudziestu osób w wieku senioralnym, które zostaną wybrane podczas ogłoszonego na stronie www.ktt.pl otwartego naboru.

Zajęcia edukacyjne będą rozpoczynały się od nauki polskiego tańca narodowego: poloneza i kujawiaka (lekcja będzie trwała 60 minut). Następnie odbędą się warsztaty tworzenia lalek motanek (120 minut).

 

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl