02-10-2022 11:00


Program Przestrzenie Sztuki
Projekt pn. „Lalki tańczą”

Projekt pn. „Lalki tańczą” realizowany jest w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, we współpracy Kieleckiego Teatru Tańca oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Projekt ma charakter społeczno-artystyczny, polega na połączeniu kilku rodzajów twórczej ekspresji – poczynając od sztuki wystawienniczej, poprzez działalność edukacyjną, kończąc na sztuce tanecznej. Główną inspiracją dla pomysłodawców projektu stała się wystawa lalek w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, w skład której wchodzą lalki z całego świata.
Realizacja projektu odbędzie się dwuetapowo w siedzibie jego współorganizatora.

Pierwsze wydarzenie projektu
11 września 2022 r., godz. 15:00
Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Pokazy taneczne prezentujące stylizacje różnych tańców narodowych, w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca oraz artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza, wybranych podczas otwartego naboru, który został ogłoszony na stronie www.ktt.pl.
Pokazy taneczne będą równoczesne z odbywającą się w Muzeum Zabawek i Zabawy wystawą lalek, które zostaną zaprezentowane w strojach narodowych. Eksponaty są nośnikiem informacji o kulturze, tańcach, zwyczajach i tradycji innych narodów.
Podczas występów tanecznych zaprezentowane zostaną następujące tańce: hiszpański, ukraiński, chiński, polski, węgierski, bałkański, czeski, francuski. Prezentacje artystyczne przeplatane będą opisem ich charakterystyki oraz informacjami na temat przygotowanymi przez Muzeum Zabawek i Zabawy eksponatów.

Drugie wydarzenie projektu
2 października 2022 r. godz. 11:00 – 14:00
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Warsztaty taneczno-plastyczne, przeznaczone dla grupy dwudziestu osób w wieku senioralnym, które zostaną wybrane podczas ogłoszonego na stronie www.ktt.pl otwartego naboru.

Zajęcia edukacyjne będą rozpoczynały się od nauki polskiego tańca narodowego: poloneza i kujawiaka (lekcja będzie trwała 60 minut). Zajęcia poprowadzi pani Klaudia Tkaczyk, tancerka Kieleckiego Teatru Tańca.

Następnie odbędą się warsztaty tworzenia lalek motanek (120 minut), które będzie prowadziła pani Patrycja Gonciarz, kustosz edukator z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl