Rozpoczęły się próby do widowiska taneczno-muzycznego Kieleckiego Teatru Tańca pt.„Ballady bez Romansów – Mickiewicz wzruszony”, powstającego w ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Przestrzenie Sztuki”.
Będzie to interdyscyplinarne widowisko, powstające na podstawie utworu literackiego Adama Mickiewicza pt. „Ballady i Romanse”.
Linia dramaturgiczna spektaklu opiera się na następujących balladach: „Lilije”, „Świtezianka”, „Romantyczność” i „Dudarz”.

Intencją Kieleckiego Teatru Tańca, jako operatora programu Przestrzenie Sztuki w województwie świętokrzyskim, jest wielopłaszczyznowa integracja lokalnych środowisk artystycznych z twórcami światowego formatu. Jego główną ideą zaś była konsolidacja doświadczenia i artystycznej siły zawodowców z różnych dziedzin sztuki, z energią osób, nie posiadających technicznego zaplecza i niezwiązanymi ze środowiskiem tancerzy.

Szereg znamienitych gości pojawi się w Kieleckim Teatrze Tańca w przeciągu najbliższego miesiąca. Nazwiska tych osób, zaangażowanych przy produkcji widowiska jak również artystów w nim występujących będziemy ujawniać szczodrze, lecz stopniowo, w kolejnych informacjach.

Mickiewicz będzie Państwa wzruszał na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca:
22 października 2021 r. odbędzie się otwarta dla publiczności próba generalna,
23 października 2021 r. zapraszamy na premierę widowiska.


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl