30-09-2021 18:00


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.


Projekt pt. „Taniec w Literaturze” realizowany będzie poprzez dwa spotkania.

Pierwsze spotkanie odbędzie się na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Będzie polegało na czytaniu poprzez znane osobistości ze świata kultury i polityki fragmentów dzieł literackich, zawierających wątki taneczne.

Fragmenty literackie zobrazują tańcem: tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Kielce (działającym w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach), artyści Kieleckiego Teatru Tańca, solistka Maria Salwińska oraz Krzysztof Jaros (tancerz ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca) oraz duet: Wiktoria Kozłowska i Grzegorz Cebulski.

Drugie  spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. To spotkanie z literaturą zawierające wątki o tańcu będzie zaadresowane do młodzieży.

Projekt Taniec w literaturze realizowany będzie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach.

Jego celem jest zintegrowanie potencjału dwóch instytucji: Kieleckiego Teatru Tańca i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Dzięki temu wzmocni się element popularyzatorski dla obydwu dziedzin: tańca i czytelnictwa. Unikatowa formuła artystycznego spotkania żywego tańca z czytaniem wątków tanecznych w literaturze przez znane osoby, wpłynie na poznanie walorów tańca i jego kontekstu w kulturze oraz jesteśmy przekonani, zachęci młodych ludzi do korzystania w większym stopniu z bibliotek i propozycji repertuarowych teatru tańca.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl