INTERCEPTED/PRZECHWYCONE

Premiera spektaklu odbyła się 25 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

produkcja – Kielecki Teatr Tańca, Instytut Muzyki i Tańca
choreografia – Wojciech Mochniej
asystent choreografa – Odessa Johnston
muzyka – Wojciech Frycz
światło – Grzegorz Pańtak
scenografia – Maciej Miernik
kostiumy – Aleksandra Machnik
obsada premierowa – Małgorzata Boruń, Kacper Czyż, Krzysztof Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Anna Jamioł, Małgorzata Kowalska, Katarzyna Lipiec, Joanna Polowczyk, Szymon Pacholec, Pamela Paprota, Dawid Pieróg, Anna Piotrowska, Marta Rolska, Tomasz Słomka, Marta Starostecka, Anna Szczotka, Arkadia Ślósarska, Mateusz Wróblewski, Izabela Zawadzka, Małgorzata Ziółkowska, Sandra Zybała

Choreografia pt. „Intercepted/Przechwycone” została zbudowana w oparciu o techniki tańca współczesnego charakterystyczne dla stylu W&M Physical Theatre/ Wojciecha Mochnieja.
Przechwycone w drodze do celu …
Spektakl porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory. Choreograf stawia pytanie: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?
Pierwszą inspiracją choreografa jest hokej, najszybsza gra zespołowa oraz jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Spektakl został zbudowany w oparciu o idee i marzenia samych tancerzy przez co jest autentyczny, organiczny w komunikacji. Obrazami choreograficznymi przedstawiona jest determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki.
Kompozycja choreograficzna pozwoliła zaprezentować koloryt i dualizm osobowości.
Pokazuje proces wchodzenia w relacje w tłumie, z masą ludzi, z uważnością by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać!

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2019.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.