Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę pt. „Wieczór młodych choreografów”, która odbędzie się 21 lutego 2021 r. o godzinie 18:00 na Dużej Scenie KTT. Spektakl jest zbiorem sześciu krótkich form autorstwa zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca, którzy wcielili się również w rolę choreografów. Istotą przedsięwzięcia jest zapewnienie młodym choreografom instytucjonalnego wsparcia poprzez możliwość niezależnego wyboru tematu i formy tanecznej artystycznej wypowiedzi. W skład antologii wchodzą:
„Słonecznik bez słońca” w choreografii Dawida Pieroga,
„Ja i mój Cień” w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń,
„Venus de Fresa” w choreografii Mateusza Wróblewskiego,
„Cirrostratus” w choreografii Aleksandra Staniszewskiego,
„W Twoim odbiciu” w choreografii Klaudii Tkaczyk i Szymona Pacholca
„Noc na Łysej Górze” w choreografii Kamila Zdańkowskiego
W spektaklu występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz adeptki z grupy konkursowej „Saltatio” działającej w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca.
„Słonecznik bez słońca” w choreografii Dawida Pieroga inspirowany jest kulturą Romów. Przy akompaniamencie muzyki m.in. Gorana Bregowicia czy zespołu Bijelo Dugme, spektakl opowiada historię dwóch kobiet przez pryzmat nomadyzmu, będącego najistotniejszą cechą romskiej tożsamości grupowej.
„Ja i mój Cień” w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń podejmuje temat skrywanych traum, które niczym tytułowy „cień” kładą się na całym naszym bieżącym życiu
„Venus de Fresa” Mateusza Wróblewskiego eksploruje temat kobiecości w wielu jego wariantach: tradycyjnym, współczesnym, feministycznym, religijnym, popkulturowym. Etiuda utrzymana jest w komediowym tonie, a kolejne taneczne obrazy łączy symbolika truskawki, utożsamianej w mitologii rzymskiej z boginią piękna i miłości Wenus.
„Cirrostratus” w choreografii Aleksandra Staniszewskiego powstał pod wpływem inspiracji mitologią nordycką, a w szczególności systemu wierzeń. Autor ukazuje zjawisko śmierci jako jeden z etapów w drodze do życia wiecznego.
„W twoim odbiciu” duetu choreograficznego Klaudii Tkaczyk i Szymona Pacholca to opowieść o dzieleniu się miłością, pielęgnowaniu i sile uczuć.
„Noc na Łysej Górze” w choreografii Kamila Zdańkowskiego, inspirowana jest ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci – Jasia i Małgosi – którzy w towarzystwie Czarnego Kota przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały.
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 41 367 67 12.
Serdecznie zapraszamy!
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19