Kielecki Teatr Tańca poszukuje dwóch czynnych artystycznie osób, które będą miały szansę odbyć rezydencję choreograficzną w ramach tegorocznej edycji programu Przestrzenie Sztuki.

Rezydencja choreograficzna ( 6-dniowa) jest formą wsparcia artystów  (Rezydentów) poprzez nieodpłatne użyczenie im profesjonalnie zorganizowanych miejsc do prowadzenia własnych prób artystycznych, a z drugiej strony – formą aktywnego udziału gościnnych artystów  w procesie rozwoju lokalnych środowisk artystycznych. W obopólnym rozumieniu wymiany twórczej  w zamian za udostępnienie sali baletowej do prób i otrzymanego wynagrodzenia  Rezydent przygotuje autorską koncepcję spotkania z publicznością lub poprowadzi zajęcia warsztatowe. Planowane są 2 rezydencje solowe bądź 1 w duecie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Regulaminie 1Regulamin Rezydencji choreograficzno – warsztatowej w KTT 2022 do publikacji 22.07.2022(1)-1

Formularz zgłoszeniowy <klik>

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny  im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

fot. Bartosz Kruk. Na zdjęciu Hanna Podedworna, uczennica SKTT, w choreografii Anny Budnickiej pt.”Świętokrzyska Raga”.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl