Kielecki Teatr Tańca – operator programu Przestrzenie Sztuki w Kielcach – zaprasza do współpracy choreografa lub choreografkę!

Celem naboru jest wyłonienie artysty, który stworzy choreografię do jednej z dwóch części spektaklu taneczno-muzycznego pt. „Ballady bez romansów. Mickiewicz wzruszony” w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl jednoaktowy, czas trwania ok. 60 min.

Niniejszy spektakl ma charakter projektu artystyczno-społecznego. Biorą w nim udział profesjonalni tancerze Zespołu Kieleckiego Teatru Tańca (ok. 20 osób) oraz seniorzy z Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (grupa ok. 20 osób). Muzyka do spektaklu powstaje na specjalne zamówienie, a jej autorką jest Joanna Piwowar-Antosiewicz, liderka zespołu Trzy Dni Później. Muzyka będzie wykonywana „na żywo“ podczas spektaklu. Spektakl zostanie również zarejestrowany AV i wyemitowany.

Projekt powstaje pod opieką artystyczną i w reżyserii Michała Znanieckiego, cenionego na całym świecie reżysera i pedagoga, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych wykluczeniem społecznym. Choreografowie będą mogli liczyć także na wsparcie choreograficzne Grzegorza Pańtaka, choreografa z ponad 20-letnim doświadczeniem teatralnym, operowym i telewizyjnym.

W ramach pracy choreograficznej, wyłoniony w konkursie artysta, będzie miał możliwość doskonalenia swojego warsztatu choreograficznego poszerzając go o takie elementy jak: umiejętność łączenia pracy na scenie artystów profesjonalnych i amatorów, prowadzenie narracji i dramaturgii, współpraca z wokalistami i muzykami „na żywo“, praca z publicznością oraz teatralny ruch sceniczny.

Czas trwania materiału choreograficznego, jaki choreograf będzie miał opracować, wynosić będzie ok. 30 min.

Próby będą miały miejsce w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca w Kielcach, przy pl. Moniuszki 2 B.

Do projektu poszukiwany jest jeden choreograf/choreografka posiadający obywatelstwo polskie.

Konsultacja w formie online z reżyserem, asystentem reżysera, drugim choreografem, rozpocznie się od 28 lipca 2021 r. w terminach wspólnie uzgodnionych.

Terminy prób choreograficznych oraz reżyserskich:

  1. Blok: 31.08 – 04.09.2021 (wt – sob) – praca ze wsparciem asystenta reżysera w sali baletowej.
  2. Blok: 21.09 – 25.09.2021 (wt – sob) – praca ze wsparciem asystenta reżysera w sali baletowej.
  3. Blok:10 – 16. 10.2021 (wt – sob) – praca ze wsparciem asystenta reżysera w sali baletowej.
  4. Blok: 18.10 – 22.10.2021 (pon – pt) – praca z reżyserem na scenie.

Premiera spektaklu: 23 października 2021 (sobota), Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca, pl. Moniuszki 2B, 25 – 334 Kielce

Oferowane:

  • honorarium za przygotowanie choreografii i udzielenie licencji niewyłącznej na czas nieokreślony i licencji wyłącznej na okres 2 lat: 6 600 zł brutto (szęść tysiecy sześćset złotych (tytułem umowy o dzieło),
  • nocleg ze śniadaniem w hotelu 3* w cenie sauna i basen; (dojazd na własny koszt).

Materiały do zgłoszenia:

Aplikację zawierającą wypełniony formularz zgłoszeniowy, 1 zdjęcie sylwetki, 1 zdjęcie portretowe, fragmenty lub w całości przesłane filmy AV z pracami choreograficznymi w formie załącznika lub jako link do serwisów Vimeo / YouTube, prosimy nadsyłać na adres e-mail producenta wykonawczego: magdasowi@gmail.com.

Obowiązujący termin nadsyłania aplikacji: 23 lipca 2021, piątek do godziny 23.59.

 Choreografa wyłoni powołana Komisja w składzie 3-osobowym.

Zapraszamy!

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA

OTWARTY NABÓR / OPEN CALL DLA CHOREOGRAFA / CHOREOGRAFKI z dziedziny: modern jazz lub tańca współczesnego

 

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl