08-10-2023 18:00


,,NIESAMOWICIE BLISKO” – spektakl w choreografii Artura Grabarczyka, w wykonaniu artystów h.art company już jutro, 8 października 2023 r. na scenie Partnera projektu – Centrum Kultury w Jędrzejowie.

„Niesamowicie blisko” – h.art company

🔹choreografia&koncept: Artur Grabarczyk
🔹tancerze: Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk, Kalina Porazińska, Zosia Wieteska
🔹muzyka, reżyseria dźwięku: Bartosz Kalwasiński, Zuzanna Henclik
Kilka słów o choreografie:
Artur Grabarczyk – Tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds. Tańczył w Scottish Dance Theatre, Operze Bałtyckiej oraz w wielu mniejszych zespołach i niezależnych produkcjach w Polsce i zagranicą. Współpracował z wybitnymi choreografami, takimi jak: Sharon Eyal, Damien Jalet, Anton Lachky, Jo Strømgren, Fleur Darkin, Erion Kruja, Emil Wesołowski i wielu innych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Gdańsk, nominowany do nagrody Perły Tańca im. Barbary Bittnerówny za kreację w spektaklu Process Day, Sharon Eyal. Laureat wielu nagród i rezydencji. Tworzył choreografie dla Bovskiej, Scottish Contemporary Dance School, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Zawirowania i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Obecnie współpracuje z Compagnie Didier Théron, Panta Rei Dansteater, Fundacją Ciało/Umysł, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Klubem Żak w Gdańsku, Pomorskim Inkubatorem Kultury, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie i Warszawską Operą Kameralną. Prowadzi i tworzy spektakle h.art company: Ravnfjær, Chorme Paradise, Mist, de light i Niesamowicie Blisko. Założyciel fundacji Grab Art Foundation.

Więcej informacji o spektaklu tutaj: https://ktt.pl/niesamowicie-blisko-projekt-pn-prezentacja-spektaklu-w-regionie-swietokrzyskim-przestrzenie-sztuki-taniec-2023/

O działalności zespołu mogą Państwo przeczytać m.in. na stronie:  h.art company
Czas trwania spektaklu: 55 minut
WSTĘP WOLNY!

Więcej szczegółów na stronie http://www.ktt.pl oraz https://ckjedrzejow.pl/ , a także w naszych social mediach.

Zapraszamy!


PREZENTACJA SPEKTAKLI W REGIONIE ŚWIĘTOKRZYSKIM
to: Zadanie finansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca  oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Kielecki Teatr Tańca jest jednym z operatorów Programu (KTT Kielce/CK Lublin) PRZESTRZENIE SZTUKI w zakresie tańca w IV (konkursowej) edycji Programu na 2023 rok.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl