25-03-2023 18:00


Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Niekończąca się baśń”, który powstał w ubiegłym roku w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – przy współpracy Kieleckiego Teatru Tańca i Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. 

 

,Niekończąca się baśń” to widowisko autorstwa Wiesława Andrzejewskiego, Andrzeja Wolskiego oraz Mirosława Ziąbera.

To projekt o charakterze społecznym, który opowiada przede wszystkim o problemach współczesnej młodzieży. Porusza kwestię tzw. inności, która w dzisiejszych czasach stanowi poważny problem w społeczeństwie. Inny wygląd, sposób bycia lub zainteresowania to powód do piętnowania, wyśmiewania, agresji lub wykluczenia.

Spektakl przedstawia wartości przyjaźni i tolerancji jako przeciwdziałanie trudnym, destrukcyjnym zachowaniom, poprzez promowanie twórczego spędzania czasu oraz integracji dzieci i młodzieży.
Widowisko w nieoczywisty, artystyczny, sposób przybliża metody radzenia sobie z trudnymi sprawami. Wszelkie kłopoty łatwiej pokonać, gdy ma się wokół przyjaciół. Nasza opowieść promuje również wartość lektury i poznawania pięknych historii poprzez czytanie.
Warto zasłuchać się w piękne piosenki lub zachwycić się tanecznymi obrazami, przedstawianymi przez Artystów Młodzieżowego Domu Kultury, pod kierownictwem docenianych pedagogów: Joanny Litwin, Małgorzaty Matys-Ziemskiej, Grażyny Rem-Kret, Doroty Krzysztofik, Marianny Wyrozumskiej, Beaty Misztal, Oliwii Hildebrandt. Może ktoś zwróci uwagę na koleżankę, która sama stoi pod salą i nie uczestniczy w klasowych imprezach? Albo spróbuje poznać kolegę, który ma inne zainteresowania niż pozostali? (Może właśnie lubi czytać książki..)

 

Premiera widowiska taneczno-muzycznego pt.: ,,Niekończąca się baśń” odbyła się 9 grudnia 2022 r. na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca, w ramach Programu Przestrzenie Sztuki. Operatorem Programu w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Teatr Tańca. Inspiratorem projektu pt. „Niekończąca się baśń” jest Kielecki Teatr Tańca, natomiast jego partnerem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 


Galeria