Kielecki Teatr Tańca rozpoczyna tournée w ramach tegorocznej edycji Polskiej Sieci Tańca występem gościnnym w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Artyści Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentują dwa spektakle: „Intercepted/Przechwycone” w choreografii Wojciecha Mochnieja oraz „Carme(n)love” w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej.

 

„Carme(n)love”

To autorska interpretacja opery „Carmen” Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale… Złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej… O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy znała Carmen prawdziwą miłość…czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną?? Każda kobieta ma coś z Carmen. U mnie jest ona kwintesencją kobiecości… Dlaczego źle skończyła?? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości?? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy… Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu…Taka będzie moja Carme(n)love…. Carmen żyje w każdej z nas, być może narodzi się na nowo.

choreografia Małgorzata Ziółkowska
muzyka Rodin Shchedrin, Georges Bizet, Wadeiko Matsuriza, Eric Varzon Morel, Soha
kostiumy Małgorzata Ziółkowska, Jolanta Dudek, Małgorzata Sasak
scenografia Jaśmina Parkita
reżyseria światła Grzegorz Pańtak
projekcje wideo Grzegorz Kaczmarczyk
wideo z udziałem Alicja Horwath- Maksymow, Michał Ośka, Mila Łącka (dziecko)
obsada Alicja Horwath-Maksymow (Carmen), Joanna Plata, Mateusz Wróblewski, Tomasz Słomka, Małgorzata Boruń, Arkadia Dziarmaga, Małgorzata Kowalska, Pamela Paprota, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Aleksander Staniszewski, Kamil Zdańkowski
czas trwania 30 min
premiera 02 luty 2018

„Intercepted / Przechwycone”

Choreografia pt. „Intercepted/Przechwycone” została zbudowana w oparciu o techniki tańca współczesnego charakterystyczne dla stylu W&M Physical Theatre/ Wojciecha Mochnieja.

Przechwycone w drodze do celu …

Spektakl porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory. Choreograf stawia pytanie: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?

Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa, i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Obrazami choreograficznymi przedstawiona jest determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoliła zaprezentować koloryt i dualność osobowości. Pokazuje proces wchodzenia w relacje w tłumie, z masą ludzi, z uważnością, by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać!

choreografia Wojciech Mochniej
muzyka Wojciech Frycz
scenografia Maciej Miernik
reżyseria światła Grzegorz Pańtak
kostiumy Aleksandra Machnik
obsada Małgorzata Boruń, Arkadia Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Pamela Paprota, Joanna Plata, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski, Klaudia Tkaczyk
czas trwania 40 min
data premiery 20 kwietnia 2019

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2019.

 

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 9.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Serdecznie zapraszamy!

Spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl