AKTUALIZACJA: Szanowni Państwo! Z przyczyn organizacyjnych spektakl
pt. ,,III  Symfonia” w choreografii i wykonaniu Janusza Orlika zostaje odwołany.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

20 grudnia 2022 r. (wtorek) zapraszamy do obejrzenia prezentacji pn. ,,III Symfonia” w choreografii Janusza Orlika. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Programu Przestrzenie Sztuki. 

„III Symfonia” jest kolejną, po „Święcie wiosny” Igora Strawińskiego i „Koda (a tribute)” do muzyki Krzysztofa Komedy, twórczą interpretacją relacji muzyki i tańca. Kompozycja Henryka Mikołaja Góreckiego powstała w 1976 roku i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł kompozytora. Symfonia składa się z trzech części i zgodnie z intencją twórcy utwór jest prezentowany w całości. Krzysztof Penderecki nazwał dzieło Góreckiego „muzyką najszczerszą z możliwych”.

Janusz Orlik – ,,III Symfonia”
Czas trwania: 62 minuty

interpretacja: Janusz Orlik
reżyseria światła: Janusz Orlik, Grzegorz Polak

Janusz Orlik - zdjęcie portretowe (fot. Jacek Poremba)
(fot. Jacek Poremba)

 

Janusz Orlik – autor spektakli „Exérèse monobloc”, „a bliźniego swego jak siebie samego”, „Live on stage”, „Święto wiosny”, „Mute”, „Insight” (nagroda za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), „Koda (a tribute)” oraz „III Symfonia” (wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanego przez ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania).

 

 

Spektakl ten zostanie zaprezentowany już 20 grudnia 2022 r. o godzinie 19:00 na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Został wyłoniony w ramach otwartego naboru (open call) na prezentację publiczną spektaklu na terenie województwa świętokrzyskiego. Projekt pn. ,,Prezentacja publiczna spektaklu” stanowi jeden z projektów Kieleckiego Teatru Tańca – Operatora Przestrzeni Sztuki w województwie świętokrzyskim.

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy serdecznie!

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl