W ostatnich tygodniach do Kielc trafiły tysiące sztuk maseczek ochronnych, przekazanych bezpłatnie przez partnerów Kielc z Chin, z miasta Taizhou oraz od przedstawiciela Targów Kielce w Kraju Środka – Ren Enjie z Beijing Heliview Int’l Exhibition & Co Ltd. Maseczki zostały rozdysponowane bezpłatnie wśród przedstawicieli różnych grup społecznych w Kielcach.

Pomoc ta nie była by możliwa gdyby nie wsparcie Ambasadora Chin w Warszawie Liu Guangyuana. Ten szczery dar serca był wyrazem wdzięczności chińskiej za pomoc okazaną przez Kielce dla Państwa Środka, w czasie walki jaką toczyła jego społeczność na początku roku z chorobą Covid-19.

– Doskonale odczułem sens powiedzenia, iż „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” – podkreślał Liu Guangyuan w liście do prezydenta Bogdana Wenty. Ambasador zadeklarował także dalszą pomoc między innymi w koordynacji transportów środków ochrony medycznej do Polski.

Symboliczną formę podziękowania dla chińskich przyjaciół, przygotowali przedstawiciele kieleckich instytucji kultury: Biura Wystaw Artystycznych, Młodzieżowego Domu Kultury, Kieleckiego Teatru Tańca i Muzeum Laurensa Hammonda. Powstały krótkie nagrania video, zawierające słowa podziękowania, pokrzepienia i solidarności z Chińczykami z miasta Taizhou – tak potrzebne w obecnej sytuacji.

Z inicjatywą nagrań video wyszli przedstawiciele urzędów miasta w Kielcach i Taizhou. Filmy zostaną upublicznione przez partnerów z Państwa Środka na prowadzonych przez nich stronach internetowych.

Zachęcamy do obejrzenia filmików.

http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22494,filmowe-podziekowania-dla-chinskich-przyjaciol.html

Realizacja: Michał Robak

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2020. All rights reserved.