10-09-2021 19:00


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.


Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl „If/Then” Lubelskiego Teatru Tańca w choreografii Josepha W. Altera. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 10 września  2021 r. (piątek) o godz. 19:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca (za żelazną kurtyną).

Ten spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan „uważności”, będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Tancerze „If/Then” wiedzą „co” nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania. Aby dokonać tego odkrycia, tancerze muszą stale zadawać sobie pytanie: „jak to co się wydarza wpływa na mnie oraz jak ja wpływam na to co się wydarza”. Od ich uważności uzależnione jest to co zobaczy widz (oraz to czego nie zobaczy). Ten spektakl jest próbą wytworzenia uważności w sytuacji niepewności. Ten spektakl to gra w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady nie mogąc być pewnym rezultatu.

pomysł i reżyseria
Joseph W. Alter

choreografia
Joseph W. Alter

wykonanie
Ryszard Kalinowski, Mikołaj Karczewski, Daniela Komędera–Miśkiewicz, Beata Mysiak, Anna Żak
W procesie tworzenia wziął udział Wojciech Kaproń.

muzyka
Aleksander Kościów

produkcja i realizacja dźwięku
Igor Szulc

projekt oświetlenia
Craig Wolf

realizacja oświetlenia
Grzegorz Polak, Paweł Witek

występują
Ryszard Kalinowski, Mikołaj Karczewski, Daniela Komędera–Miśkiewicz, Beata Mysiak, Anna Żak
W procesie tworzenia wziął udział Wojciech Kaproń

czas trwania
52 min

produkcja
Anna Kalita, Konrad Kurowski

zdjęcia
 Maciej Rukasz, Magdalena Tomkiewicz, Piotr Jaruga

Zapraszamy również na piąty odcinek serii Z chaosu sztuka, czyli rozmowę o spektaklu „If / Then” Lubelskiego Teatru Tańca, dla którego choreografię stworzył Joe Alter. O przedstawieniu opowiedzą tańczący w nim Mikołaj Karczewski i Anna Żak, a także pełniący funkcję producenta Konrad Kurowski.

cena biletów – 15 zł (bilet ulgowy), 30 zł, 40 zł (bilet normalny)

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.