27-08-2021 19:30


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.


Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl „Fabula Rasa” Polskiego Teatru Tańca w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 27 sierpnia 2021 r. (piątek) o godz. 19:30 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

Ten spektakl nie jest do oglądania. Ten spektakl jest do odkrycia. Co jest w nim do odkrycia? Między innymi to, że każdy spektakl jest zawsze tylko spektaklem. Spektaklem-opisem – czegoś co jest. Spektaklem, w którym wszystkie gesty są tylko gestami. I nigdy nie są tym, co – z mniejszym lub większym popisem – usiłują pokazać.Ten spektakl jest opisem świata-który-powstał, czyli świata-który-nie-powstał,
bo powstanie świata jest wiecznym powstawaniem świata. Ja staję się w zetknięciu z Ty; stając się Ja, mówię Ty. Każde prawdziwe życie jest spotkaniem. Ten spektakl jest spotkaniem.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

Fabula Rasa

choreografia, koncepcja – Maciej Kuźmiński
muzyka – Zbigniew Kozub, Stanisław Moniuszko
scenografia, kostiumy – Ilona Binarsch
dramaturgia – Paul Bargetto
reżyseria świateł – Paweł Murlik
asystent choreografa –Monika Witkowska|
asystent prób – Katarzyna Rzetelska
data premiery – 20 listopada 2019, CK Zamek w Poznaniu
fotografia – Andrzej Grabowski, Aleksander Joachimiak
czas trwania – 70 min

Zapraszamy także na 10 odcinek cyklu Z chaosu sztuka o spektaklu Polskiego Teatru Tańca „Fabula Rasa” w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Twórca opowie o swojej autorskiej technice ruchu Dynamic Phrasing oraz metodach choreograficznych. Gościem odcinka jest także Ilona Binarsch, która przybliży genezę pomysłu na minimalistyczną scenografię oraz efektowne wizualnie kostiumy – kożuchy. Po raz pierwszy w serii gościem jest też kompozytor muzyki do spektaklu Zbigniew Kozub, który opowie m.in. o jego doświadczeniach z pracy nad wielokrotnym reinterpretowaniem muzyki Stanisława Moniuszki. Nie zabraknie anegdot o tym, jak współpracuje się artystom ze sobą oraz jakimi sposobami przekonują się do swoich śmiałych projektów i wizji. Dowiemy się też, jaki efekt chcieli wywrzeć na widzu oraz w jaki sposób ma im w tym pomóc abstrakcyjny, formalny ruch tancerzy.

cena biletów – 15 zł (bilet ulgowy), 30 zł, 40 zł (bilet normalny)

Widzowie, którzy zakupili i nie zwrócili biletów na odwołane prezentacje spektaklu Fabula Rasa, proszeni są o kontakt z Impresariatem KTT pod numerem telefonu 41 367 67 12 w celu nadania nowych miejsc.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl