Instytut Adama Mickiewicza i fundacja M for Culture ogłaszają konkurs dla twórców filmów związanych z tańcem,  które wezmą udział w projekcie „Mov(i)e Flow – Polish Dance Film Showcase & Mentoring”.

W ramach open call można przesyłać filmy taneczne z ostatnich dwóch lat, które zostaną potem ocenione przez jury złożone z profesjonalistów. Najlepsze produkcje będą rozwijane pod okiem profesjonalistów a następnie promowane na międzynarodowych festiwalach filmów tanecznych.

Otwarty nabór do programu rozpoczął się 12 października i potrwa dwa tygodnie. Aby wziąć udział w naborze, należy wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i przesłać plik z filmem zgodnie z instrukcją. Zgłoszenia można przesyłać do 26 października.

Organizatorzy konkursu wspierają promocję polskiego tańca poprzez wspieranie jego popularyzacji na międzynarodowych festiwalach filmów tanecznych. Nabór skierowany jest do szerokiego grona twórców: choreografów, tancerzy, performerów, producentów przedstawień tanecznych, reżyserów filmowych, operatorów i szeroko pojętego grona twórców sztuki filmowej oraz sztuki tańca.

 „Mov(i)e Flow” to konkurs, w którym mogą wziąć udział zarówno doświadczeni twórcy, jak i debiutanci. Ważne, by zgłoszony film był zrealizowany zgodnie ze sztuką filmową, a głównym narzędziem komunikacji z widzem był w nim ruch/taniec.

Zgłaszane filmy powinny mieć od 1 do 15 minut długości, nie mogą być też wyprodukowane przed 1 stycznia 2019 roku.

„Liczę na to, że dzięki temu konkursowi uda się połączyć siły środowiska filmowego oraz tanecznego. Na całym świecie rozwija się nurt filmów tanecznych. Nie chodzi tu o teledyski albo rejestracje spektakli. Film taneczny to szansa na połączenie w jednym dziele największych zalet sztuki filmowej oraz sztuki tańca” – mówi Aleksandra Machnik, autorka pomysłu.

Formularz aplikacyjny będzie przyjmować aplikacje do 26 października.

Spośród zgłoszonych filmów wyłoniona zostanie najlepsza piętnastka. Ich twórcy na etapie Mentoringu będą mieli szansę na konsultacje swoich filmów z jurorami, co pozwoli na ewentualne korekty montażu. W czasie tego etapu autorzy filmów będą mogli zdobyć unikalną wiedzę na temat przygotowanego materiału, która pozwoli im przygotowywać kolejne projekty na wyższym poziomie.

Po tym etapie zostanie wyłoniona czołowa piątka finalistów, które trafią na wybrane międzynarodowe festiwale filmowe. W ramach budżetu projektu została zabezpieczona pula środków do wykorzystania na opłacenie zgłoszeń na festiwale. Promowane filmy zostaną też objęte opieką komunikacyjną i promocyjną.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 26 października 2021. Ważne dokumenty: formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się również na stronie [link].

Partnerami projektu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz operatorzy programu  „Przestrzenie Sztuki” – z Łodzi, Fundacja Materia, oraz z Kielc, Kielecki Teatr Tańca.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2023. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl