Open call dla twórców filmów, których tematyką jest ruch i taniec

Instytut Adama Mickiewicza i fundacja M for Culture ogłaszają konkurs dla twórców filmów związanych z tańcem, które wezmą udział w projekcie „Mov(i)e Flow – Polish Dance Film Showcase & Mentoring”.

Jego celem jest popularyzacja polskiego tańca, polskich filmów tańca i filmów eksperymentalnych na międzynarodowym rynku filmowym. „Mov(i)e Flow” to także przestrzeń do rozwijania długofalowych działań i partnerstw międzynarodowych.

Nabór skierowany jest do szerokiego grona twórców: choreografów, tancerzy, performerów, producentów przedstawień tanecznych, reżyserów filmowych, operatorów i szeroko pojętego grona twórców sztuki filmowej oraz sztuki tańca.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno doświadczeni twórcy, jak i debiutanci. Ważne, by zgłoszony film był zrealizowany zgodnie ze sztuką filmową, a głównym narzędziem komunikacji z widzem był w nim ruch/taniec.

Zgłaszane filmy powinny mieć od 1 do 15 minut długości, nie mogą być też wyprodukowane przed 1 stycznia 2019 roku.
Spośród zgłoszonych filmów wyłoniona zostanie najlepsza piętnastka. Ich twórcy na etapie Mentoringu będą mieli szansę na konsultacje swoich filmów z jurorami, co pozwoli na ewentualne korekty montażu. Po tym etapie zostanie wyłoniona czołowa piątka finalistów, które trafią na wybrane międzynarodowe festiwale filmowe, zostaną też objęte opieką finansową (opłacenie akredytacji), komunikacyjną i promocyjną.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 26 października 2021.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajdują się na stronie [link].

Partnerami projektu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz operatorzy programu „Przestrzenie Sztuki” – z Łodzi, Fundacja Materia, oraz z Kielc, Kielecki Teatr Tańca.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2023. All rights reserved.