Mnóstwo atrakcji na Dzień Samorządu Terytorialnego

Warsztaty, pokazy tańca, pantomimy, gry i zabawy, a także gra terenowa, „Bajkowy przystanek”, marsjańskie łaziki oraz punkty informacyjne dla mieszkańców, a wreszcie „Bitwa na dzwony”. Wiele atrakcji czeka na kielczan z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego już w czwartek 27 maja.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zaprasza w godzinach 11.00 – 15.00 na Skwer im. Edwarda Modrzejewskiego przed Centrum Komunikacyjnym (dworzec autobusowy) przy ul. Czarnowskiej 12, do Parku im. Adolfa Dygasińskiego na Bocianku, do Parku osiedlowego na os. KSM przy ul. Bohaterów Warszawy oraz na teren przed Zespołem Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 90.

 

Ważnym punktem obchodów będzie otwarcie Punktu Promocji Kielc, który Urząd Miasta uruchamia we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego w Centrum Komunikacyjnym (godz. 12.00). Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Geonatury Kielce poświęcona Geoparkowi Świętokrzyskiemu, z okazji jego wpisania na listę geoparków Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przed dworcem obejrzymy m.in. pokaz Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, marsjańskie łaziki, które zaprezentuje Politechnika Świętokrzyska, Wzgórze Zamkowe zaprosi wszystkich chętnych do udziału w grze terenowej, zaś Kapsuła 5D ROT przeniesie nas w czasie i zachwyci pokazem atrakcji regionu świętokrzyskiego.

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Kielcach organizuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ratusza we współpracy z różnymi jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz innymi partnerami.

Wśród wielu atrakcji w pozostałych trzech miejscach przewidziane są: mini-koncerty, występy zespołów artystycznych Kieleckiego Teatru Tańca, Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury „Zameczek”, pokazy łazików marsjańskich oraz bolidów elektrycznych, warsztaty i prezentacje przygotowane przez Muzeum Historii Kielc, BWA. Muzeum Zabawek i Zabawy, Straż Miejską oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który koordynuje dwie sceny na Bocianku i KSM.  Ponadto zajęcia edukacyjne przeprowadzą pracownicy Biura Wystaw Artystycznych i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W poszczególnych lokalizacjach staną też punkty informacyjne przygotowane przez wydziały: Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej, Edukacji, Kultury i Sportu kieleckiego ratusza.

27 maja Centrum Kształcenia Zawodowego CK-Technik, OK Ziemowit oraz Domu Kultury „Białogon” zapraszają ponadto na dni otwarte.

Partnerami w organizacji Dnia Samorządu Terytorialnego są spółdzielnie mieszkaniowe Bocianek i KSM oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. Na osiedlach ustawione zostaną na czas imprez kontenery (tzw. „dzwony”) na  opakowania z tworzyw sztucznych, wydarzeniu towarzyszy bowiem konkurs „Bocianek vs. KSM – Bitwa na dzwony”. Zapraszamy do rywalizacji mieszkańców obydwu osiedli na największą liczbę zebranych  butelek plastikowych pet. Na oddających opakowania czekają nagrody.

Z okazji kolejnej rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych zorganizowany zostanie także  konkurs „Dzień Samorządu Terytorialnego” na oficjalnym fanpage’u miasta.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia, fot. Łukasz Zarzycki.

 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl