Przedstawiamy fotorelację ze spektaklu pt. ,,CIENIE WIEŻY” w wykonaniu Connecting Arts and Theatre Dance Company w choreografii Darii Szymańskiej.

Pokaz spektaklu miał miejsce w dn. 10 września 2022 r. o godzinie 19:30 na Małej Scenie Kieleckiego Teatru tańca. Wystawienie go na deskach naszego Teatru odbyło się w ramach projektu pn.„Prezentacja publiczna spektaklu”, który realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Prezentacja była wydarzeniem towarzyszącym XIV KONFERENCJI CHOREOLOGICZNEJ organizowanej przez POLSKIE FORUM CHOREOLOGICZNE.

Spektakl jest zainspirowany mitem o Orfeuszu i Eurydyce. Głowna bohaterka stała się kluczową postacią do stworzenia spektaklu w obrębie tematyki istnienia życia po życiu. Spektakl rozbudza w widzach dyskusję na temat zrozumienia hybrydowej rzeczywistości o charakterze mistycznym, m. in. poszukiwaniu własnego cienia. Wielobarwność człowieka może nas uratować przed nierównym światem hybryd, w którym nie tak trudno o powierzchowne kłamstwo i elastyczną moralność. Odrywając się od cieni swojej przeszłości pojawia się światło oddechu i wolności.

Tancerki: Katarzyna Koziorz, Anna Petrenko, Aleksandra Korniejenko

Dziękujemy, że zawitaliście na naszej scenie! 🙂

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Zdjęcie: HaWa
Projekt plakatu: Monika Cegieła, Renata Tarapata Ciopińska

 

Zdjęcia ze spektaklu: Bartosz Kruk

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl