Carme(n)love/Golden Ages
22 luty 2019
Godzina 19.00
Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
Carme(n)love
w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej
ASYSTENT CHOREOGRAFA: Monika Kuc-Piechota
MUZYKA: Rodin Shchedrin, Georges Bizet, Wadeiko Matsuriza, Eric Varzon Morel, Soha
KOSTIUMY: Małgorzata Ziółkowska, Jolanta Dudek, Małgorzata Sasak
SCENOGRAFIA: Jaśmina Parkita
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Grzegorz Pańtak
PROJEKCJE/VIDEO: Grzegorz Kaczmarczyk
Video z udziałem: Alicja Horwath- Maksymow, Michał Ośka, Mila Łącka (dziecko)
czas trwania: 30 minut
To autorska interpretacja opery Carmen Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale… Złej , okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej…
O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią a jednocześnie miłością
i ogromnym pożądaniem. Czy znała Carmen prawdziwą miłość…czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną??
Każda kobieta ma coś z Carmen. U mnie jest ona kwintesencją kobiecości… Dlaczego źle skończyła?? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości?? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy… Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu…Taka będzie moja Carme(n)love….
Carmen żyje w każdej z nas, być może narodzi się na nowo.
Golden Ages
CHOREOGRAFIA: Jean Charles Zambo / JoYsS/
KOSTIUMY: Elżbieta Pańtak, Jean Charles Zambo / JoYsS/
SCENOGRAFIA: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
MUZYKA: Billie Holiday/ Billie Holiday feat Miles Davis / Benny Goodman & Peggy lee/ Benny Goodman /Sidney Bechet/ Peggy lee/ Hot Sugar Band/ The Solomon Douglas Swingtet/ Ennio Moricone
czas trwania: 35 minut
To spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów
i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.
Sprzedaż biletów: http://ktt.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/844