Serdecznie zapraszamy na PREMIERĘ spektaklu pt.ŚWIĘTOKRZYSKIE BAJANIE” .
Już niebawem bo 30 września 2023 r. godz. 17:00 Mała Scena Kieleckiego Teatru Tańca zapełni się młodymi artystami, którzy zapoznają naszą publiczność z prastarą tradycją regionu świętokrzyskiego.

 

Etiuda taneczna, którą wówczas wystawimy, powstała na podstawie projektu pod tym samym tytułem  („Świętokrzyskie Bajanie”), który zakładał zapoznanie młodzieży z prastarą tradycją regionu świętokrzyskiego: zwłaszcza takich terenów geograficzno-historycznych jak Łysa Góra (Łysiec), obiektów jak klasztor na Świętym Krzyżu, a także tradycji np. dymarek świętokrzyskich.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach taneczno-muzycznych oraz wykładach historycznych, które odbywały się na salach Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie.

W etiudzie wystąpi młodzież z gminy Górno, przylegającej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a także młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca.

Scenariusz etiudy: Irmina Maliszewska
Choreografia: Karolina Rentflejsz

Wstęp BEZPŁATNY !!

Partnerem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Górnie.

Projekt pt. „Świętokrzyskie Bajanie” to Zadanie finansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Fot. Bartosz Kruk


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl