29-05-2021 10:00


Zapraszamy na ostatnią majową transmisję on-line z Kieleckim Teatrem Tańca!

Tym razem cofniemy się nieco dalej w przeszłość, do roku 1999 i premiery spektaklu „Błękitna rapsodia” w choreografii Elżbiety Szlufik i do słynnego utworu George’a Gershwina z 1924 roku o tym samym tytule.

„Błękitna rapsodia” jest parafrazą baśni „Kopciuszek”. To swobodnie poprowadzona opowieść o tęsknocie za pięknym światem balów, wystawnych przyjęć i miłości od pierwszego wejrzenia. Kopciuszek jest ożywioną lalką mieszkającą na wystawie sklepowej. Otaczają ją nie tylko przyjaciółki, ale i zazdrosne o jej urodę i wdzięk siostry-lalki.

Start transmisji 29 maja o godz. 10:00 w serwisie YouTube. Materiał dostępny do niedzieli do godz. 10:00 tj. 30 maja.

Dziękujemy za Państwa dotychczasową oglądalność i do zobaczenia już wkrótce (nareszcie na żywo!) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (1 i 2 czerwca) oraz na premierze spektaklu „Peer Gynt” w choreografii Zuzanny Dinter-Markowskiej (11 czerwca).

Projekt archiwizacji materiałów audio-video zrealizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

BŁĘKITNA RAPSODIA

Premiera spektaklu odbyła się 21 grudnia 1999 r.
Czas trwania: 17 min
W spektaklu występuje 18 tancerzy.

„Błękitna rapsodia” jest parafrazą bajki „Kopciuszek”. To swobodnie poprowadzona opowieść o tęsknocie za pięknym światem balów, wystawnych przyjęć i miłości od pierwszego wejrzenia. Kopciuszek jest ożywioną lalką mieszkającą na wystawie sklepowej. Otaczają ją nie tylko przyjaciółki, ale i zazdrosne o jej urodę i wdzięk siostry-lalki. Całość utrzymana w pogodnym nastroju, tańczona na tle mieniącej się kolorami scenografii.

choreografia i kostiumy – Elżbieta Szlufik
scenografia – Grzegorz Pańtak, Dariusz Zielonka
muzyka – George Gershwin
obsada premierowa – Justyna Buras, Anna Chłopek, Katarzyna Drążek, Ewa Gil, Aleksandra Jaworska, Małgorzata Kubicz, Marta Nakonieczna, Magdalena Michno, Agnieszka Obłąk, Anna Picheta, Katarzyna Skrzyniarz, Sylwia Węgrzyn, Monika Wielińska, Paweł Michno, Grzegorz Pańtak, Michał Piróg, Adam Węsławski, Dariusz Zielonka


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.