Anita Maszczyk – Sopran

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach  na Wydziale Wokalno- Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis.

Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w Zemście nietoperza Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu.  Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na  scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.

Z jej  ról  należy  wymienić: Rosinę w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Frasquitę w Carmen Bizeta, Anninę w Nocy w Wenecji oraz Franzi w Wiedeńskiej krwi Straussa, Silvę i Stasi w Księżniczce czardasza i Maricę w Hrabinie Maricy Kálmána, Hannę Glawari w Wesołej wdówce Lehára,  Eurydykę w Orfeuszu w piekle Offenbacha,  Irenę Molloy w Hello Dolly! Hermana, Maggie w Dajcie mi tenora Ludviga, Bessie w Kwiecie Hawaii  Abrahama.

Współpracuje  Mazowieckim Teatrem Muzycznym,   polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 r. śpiewa w koncertach „ Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego  Równocześnie  prowadzi działalność menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury. Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także członkiem Stowarzyszenia Filharmonia Jurajska.

W maju 2018 podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.