SZANOWNI PAŃSTWO, z powodu problemów obsadowych Opery na Zamku w Szczecinie, Zespół nie będzie mógł wziąć udziału w Festiwalu i program na dzień 29 kwietnia uległ zmianie.
Zaprezentowane zostaną spektakle: 
ODWRÓCENI w choreografii Pawła Michno w wykonaniu zespołu B.Sides Dance Company
STYMULACJA CIAŁA
w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca
Za zmianę serdecznie przepraszamy

 

29 kwietnia 2016 r. godz. 19.30 (piątek), Kielecki Teatr Tańca, duża scena

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł. Rezerwacje: 41 367 67 12, impresariat@ktt.pl

Kasa czynna w godzinach 14.00 – 17.00 od poniedziałku do piątku
oraz na godzinę przed spektaklem  

 

 

 

  

 

 

  

 

B.SIDES DANCE COMPANY

ODWRÓCENI
choreografia Paweł Michno
muzyka: Dictaphone
kostiumy: All For Dance

ODWRÓCENI to spektakl inspirowany „Tangiem” Sławomira Mrożka. Opowiada o świecie, w którym panuje całkowite pomieszanie pojęć i zjawisk oraz degeneracja stosunków międzyludzkich. To obraz współczesnej rodziny przedstawiony niczym w krzywym zwierciadle. Wszystko tu jest “odwrócone”, inaczej niż w tradycyjnej rodzinie. Spektakl porusza problematykę roli i miejsca wybitnej jednostki we współczesnym świecie, w rodzinie w stanie głębokiego kryzysu wartości moralnych i etycznych.

 

 

KIELECKI TEATR TAŃCA

STYMULACJA CIAŁA – CLASS
choreografia – Elżbieta Szlufik-Pańtak
muzyka – collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych
opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

 

STYMULACJA CIAŁA – DANCE
choreografia, opracowanie światła – Grzegorz Pańtak
muzyka – Low Deep T
opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

 

Taniec, aby mógł zaistnieć w swojej intensywnej postaci, wymaga zarówno specjalnych ćwiczeń kształtujących artystę tancerza jak i energii, która nadaje mu sens. Tradycyjne i współczesne odmiany tańca jazzowego zawierają niewyczerpalny w tych płaszczyznach potencjał. Z tego potencjału artyści tańca mogą czerpać zarówno w sferze kształtowania własnej techniki i motorycznych możliwości, jak i w sferze wyrażenia emocji oraz indywidualnej wrażliwości tanecznej i muzycznej. 
Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę nie podlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. Ekspresyjny taniec jazzowy, odbarczony od intelektualnego przesłania, zawsze daje radość i spełnienie z możliwości artystycznego wyrażenia się nim. Widz będący świadkiem tego niewyrażalnego słownie fenomenu odczuwa wzrastającą witalność.
Stymulacja ciała składa się dwóch części: CLASS i DANCE
Na pierwszą część składają się kombinacje przy drążku, następnie sekwencje wykonywane z diagonalu i w centrum sceny. Kolejność ta ukazuje metodycznie stosowany proces kształtowania techniki i zdolności motorycznych tancerza w stylach tańca jazzowego. Opracowanie artystyczne polega na połączeniu ćwiczeń w spójny ciąg, zastosowanie rytmiczno-tanecznych łączników oraz budowanie choreografii w kanonie. 
Druga część to kompozycja choreograficzna jazzowego tańca scenicznego, w znacznej części oparta na relacji tancerzy wobec siebie. Relacja pomiędzy partnerką i partnerem jest głównym łącznikiem i osią, wokół której rozwija się forma witalnego tańca jazzowego.

 

 

XVI FESTIWAL TAŃCA WSPIERAJĄ

 

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl