14 maja br. w Winnicy na Ukrainie odbędzie się 8. edycja wydarzenia pn. „Dzień Europy”. Przedsięwzięcie to cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Winnicy, artystów oraz gości zagranicznych. Jego celem jest promowanie idei i inicjatyw proeuropejskich oraz pogłębianie więzi między Ukrainą i Unią Europejską. Festiwalowy charakter uroczystości przewiduje liczne koncerty, występy taneczne, pokazy, projekty artystyczne oraz uliczne defilady.

„Dzień Europy” jest inspirującym i widowiskowym świętem, które prezentuje niepowtarzalną atmosferę dynamicznego miasta, jakim jest Winnica, demonstruje poparcie dla europejskich wartości wśród mieszczan, a także stwarza niepowtarzalną możliwość wszystkim gościom zapoznać się z kulturą europejskich miast i zwyczajnie razem z rodzinami oraz przyjaciółmi rozkoszować się wiosennym świętem pod otwartym niebem. Każdego roku blisko 100-tysięcy winniczan i gości miasta przyłącza się do obchodów.

Kielce, które przyjaźnią się z Winnicą blisko od 60 lat włączają się w obchody „Dnia Europy” poprzez udział kieleckich zespołów i artystów w festiwalowych wydarzeniach oraz przygotowanie stoisk promujących miasto i uczelnie wyższe. Do tej pory w stolicy Podola gościli m.in.: Teatr „Ecce Homo”, tancerze z grupy „Broken glass 2”, zespół „Wołosatki”, kieleccy kataryniarze, bokserzy z klubu „Russh Kielce”, zespół ludowy „Wierna Rzeka”. W tegorocznej edycji imprezy Kielce reprezentowane będą przez Kielecki Teatr Tańca, który wystąpi na jednej z głównych scen z wieczornym show ze spektaklem Jazz Dance Back and Forth.

 

 

 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.