10-02-2024 18:00Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.

Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Osoby spóźniające się, nie będą wpuszczane na widownię.


10 lutego 2024 r. będziemy wraz z Państwem, naszą wspaniałą publicznością, świętować WALENTYNKI .
Ta wyjątkowa okazja sprzyja do wystawienia fragmentów niezwykle wesołego, pełnego radości i napawającego optymizmem spektaklu pt. „Zobacz Jazz. Hymn of life & Golden Ages”.
Jednocześnie, przed przedstawieniem, pragniemy udostępnić dla Państwa przestrzeń Dużej Sceny KTT i zachęcić do wyjątkowych wyznań miłosnych.  Jeśli zależy Państwu na niebanalnym zapewnieniu najbliższej osoby o swoich uczuciach, to zachęcamy śmiałków do wypowiedzenia się.

Zgłoszenia osób chętnych przyjmujemy poprzez wiadomość e-mail na adres: s.skalka@ktt.pl lub poprzez wiadomość na Facebook lub Instagram. Wyznanie będą mogły dokonać trzy osoby, które jako pierwsze wyrażą taką chęć na wszystkich platformach społecznościowych (FB, IG).
Wybrane osoby zostaną poinformowane. Zobowiązujemy się do zachowania Państwa prywatności do czasu Państwa wyznania.

 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia widowiska Kieleckiego Teatru Tańca, które stanowi podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of life stworzoną przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzoną przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

Hymn of Life to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

 choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje  znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

 

Scenografia: Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita

Kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale Mister Dynamite, Jean Charles Zambo JoYsS

Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Wizualizacje: Jaśmina Parkita

 

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 41 361 27 46.

Sprzedaż biletów w Kasie KTT oraz on-line.

Koszt biletów w 2024 roku uległ zmianie. Aktualne ceny dostępne są tutaj.

 


Galeria


Aktualna obsada

Wystąpią:

 

ARTYŚCI KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA

Małgorzata Boruń, Julia Domagalska, Arkadia Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Pamela Paprota, Joanna Plata, Marta Starostecka, Klaudia Tkaczyk, Roksana Wieczorek, Kamila Zimnowoda, Paweł Jacak, Marek Szajnar, Mikołaj Wojtachnio, Kamil Zdańkowski, Piotr Ziółkowski.

 

ADEPCI

Natalia Sornat, Nikodem Bardzki, Marcel Grzelak

 

GRA NA TRĄBCE

Jakub Kowalski

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl