26-04-2024 18:00


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.

Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Osoby spóźniające się nie będą wpuszczane na widownię.


26 kwietnia 2024 r. z okazji 22 Festiwalu Tańca Kielce 2024 szykujemy dla Państwa prawdziwą taneczną ucztę !
Zagramy wówczas dwa spektakle: „Zobacz Jazz. Golden Ages” oraz premierowy spektakl pt. „The Black Wedding” .

 

I część wieczoru:

„Zobacz Jazz. Golden Ages”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fragmentów widowiska Kieleckiego Teatru Tańca, które stanowi podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

„Zobacz Jazz. Golden Ages” to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje  znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

Scenografia: Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita

Kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale Mister Dynamite, Jean Charles Zambo JoYsS

Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Wizualizacje: Jaśmina Parkita

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

II część wieczoru:

PREMIERA

„The Black Wedding”

„The Black Wedding”, czyli Czarny Ślub to najnowsza inscenizacja Kieleckiego Teatru Tańca, zrealizowana przez południowoafrykańskiego choreografa Hope Maimane.

 

Spektakl opowiada historię pary młodej, której związek mierzy się z wieloma trudnymi sytuacjami.  „W centrum jest zdrada i ślub, widz już przed ślubem wie, że ta para ma sekrety, wszyscy cieszymy się na weselu, ale wiemy, że to nie potrwa długo, bo znamy ich mroczne sekrety – mówi Hope Maimane, choreograf.

„Zaprosiliśmy pierwszy raz do współpracy Hope’a, który ma niesamowitą energię, jest dla nas takim wyzwaniem ruchowym, bo łączy w sobie wiele technik, łączy modern, contemporary, ma doświadczenia z tańcem jazzowym, gdzieś przemieszcza się ta neo-klasyka, próbujemy to wszystko w tym spektaklu znaleźć” – mówi Małgorzata Ziółkowska, kierownik baletu KTT.

Choreografia: Hope Maimane

Scenografia: Grzegorz Pańtak

Muzyka: Collage

Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Wizualizacje: Grzegorz Kaczmarczyk

 

 

Video-prezentacja spektaklu, nakręcona na sali prób.

 

W obu spektaklach wystąpią artyści Kieleckiego Teatru Tańca.

 


Galeria

ZOBACZ JAZZ. HYMN OF LIFE & GOLDEN AGES

Premiera spektaklu odbyła się 17 listopada 2017 r. na Dużej Scenie KTT.

Czas trwania: 60 minut (I AKT), 30 minut (ANTRAKT), 35 minut (II AKT).

choreografia – Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo /JoYsS/
kostiumy – Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo /JoYsS/
scenografia – Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita
muzyka – Orbita Solaris – Sacred Sequence, Max Richter, Aoki Takamasa, Felix Zenger, Ólafur Arnalds, Yacoub, Urban Soul, ChuckD & The Slamjamz, Bobby McFerrin, Miles Davis, Phat Fred (Hymn of Life), Jean-Charles ZAMBO, Billie Holiday, Billie Holiday feat. Miles Davis, Benny Goodman & Peggy Lee, Benny Goodman, Sidney Bechet, Hot Sugar Band, The Solomon Douglas Swingtet, Ennio Morricone (Golden Ages)
obsada premierowa – Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/, Jean Charles Zambo /JoYsS/ (gościnnie), Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak, Małgorzata Boruń, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Anna Kuc, Monika Kuc-Piechota, Katarzyna Lipiec, Pamela Paprota, Paulina Patyna, Anna Piotrowska, Joanna Polowczyk, Marta Rolska, Marta Starostecka, Anna Szczotka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Liliia Zakharova, Izabela Zawadzka, Małgorzata Ziółkowska, Sandra Zybała, Krzysztof Dziarmaga, Michał Ośka, Dawid Pieróg, Volodymyr Ryga, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Bartłomiej Szymczyk, Mateusz Wróblewski

Widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of Life stworzony przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

AKT I Hymn of Life (chor. Jean Claude Marignale/Mister Dynamite) to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock, dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju… jest Hymnem do życia.

AKT II Golden Ages (chor. Jean Charles Zambo/JoYsS) to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Spektakl realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

program do pobrania I
program do pobrania II
program do pobrania III
program do pobrania IV
program do pobrania V
program do pobrania VI
program do pobrania VII
program do pobrania VIII

 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl