17-10-2020 17:00


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.


Zapraszamy w sobotę, 17 października 2020 r., do Centrum Kultury w Jędrzejowie. https://ckjedrzejow.pl/zobacz-jazz/

Zagramy dla Państwa spektakl „Zobacz Jazz. Hymn of life & Golden Ages”.

Widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne:
Hymn of Life stworzony przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

 

AKT I Hymn of Life to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

 

AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje  znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

 

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

Scenografia: Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita

Kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale Mister Dynamite, Jean Charles Zambo JoYsS

Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Wizualizacje: Jaśmina Parkita

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Galeria

ZOBACZ JAZZ. HYMN OF LIFE & GOLDEN AGES

choreografia: Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
scenografia: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
muzyka:
Hymn of life: Orbita Solaris – Sacred Sequence/ Max Richter / Martin Luther King Jr./ Aoki Takamasa/ Felix Zenger / Ólafur Arnalds/ Yacoub/ Urban Soul/ ChuckD & The Slamjamz/ Bobby McFerrin/ Miles Davis/ Phat Fred
Golden Ages: Jean-Charles ZAMBO /   Billie Holiday/   Billie Holiday feat Miles Davis / Benny Goodman & Peggy lee/ Benny Goodman /Sidney Bechet/ Peggy lee/  Hot Sugar Band/ The Solomon Douglas Swingtet/  Ennio Moricone
czas trwania: I AKT: 60 minut, przerwa 30 minut, II AKT: 35 minut

Widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of Life stworzony przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

AKT I Hymn of Life to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /
AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.
choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

 

OBSADA PREMIEROWA
Gościnnie: Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/; Jean Charles Zambo / JoYsS/

Artyści KTT:
Elżbieta Pańtak
Grzegorz Pańtak
Małgorzata Boruń
Alicja Horwath- Maksymow
Małgorzata Kowalska
Anna Kuc
Monika Kuc- Piechota
Katarzyna Lipiec
Pamela Paprota
Paulina Patyna
Anna Piotrowska
Joanna Polowczyk
Marta Rolska
Marta Starostecka
Anna Szczotka
Arkadia Ślósarska
Joanna Wachnienko
Liliia Zakharova
Izabela Zawadzka
Małgorzata Ziólkowska
Sandra Zybała
Krzysztof Dziarmaga
Michał Ośka
Dawid Pieróg
Volodymyr Ryga
Tomasz Słomka
Aleksander Staniszewski
Bartłomiej Szymczyk
Mateusz Wróblewski

Spektakl realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu zamówienia choreograficzne 2017;

 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.