W dniach 29 – 30 czerwca 2021 r. został zrealizowany pierwszy etap projektu popularyzatorsko-edukacyjnego „W dwóch słowach o tańcu”, który poprowadziła ekspertka Hanna Raszewska-Kursa – badaczka i krytyczka tańca.

W projekcie wzięło udział 6 przedstawicieli lokalnych mediów: 2 reprezentantki TVP3 Kielce, 1 reprezentantka Radio eM Kielce, 1 reprezentantka Echo Dnia Świętokrzyskie, 1 reprezentant 2 Tygodnika Kieleckiego, 1 reprezentant Gazety Wyborczej Kielce.

Uczestnicy projektu wzięli udział w następujących wydarzeniach:

  • spotkaniu wprowadzającym, podczas którego ekspertka naszkicowała specyfikę sztuki tanecznej, zwróciła uwagę na jej istotne cechy i elementy, omówiła formy tekstów o tańcu, odpowiedziała na pytania i wątpliwości uczestników projektu pojawiające się w praktyce redakcyjnej,
  • prezentacjach Konkursu CIAŁO wzRUSZONE,
  • spotkaniu warsztatowym, podczas którego uczestnicy projektu mieli możliwość konfrontacji z prowadzącą wrażeń i pomysłów na teksty relacjonujące m.in. Konkurs CIAŁO wzRUSZONE, pogłębić refleksje z pierwszego dnia i zastanowić się nad najciekawszymi i najbardziej skutecznymi formami komunikacji z czytelnikami/czkami,
  • dyskusji z udziałem Jury Konkursu CIAŁO wzRUSZONE – Elżbietą Pańtak, Emilem Wesołowskim, Ewą Wycichowską,
  • Gali Finałowej Konkursu CIAŁO wzruszone.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

fot. Bartosz Kruk
fot. Luiza Wesołowska

Projekt „W dwóch słowach o tańcu” jest realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl