Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać pod nr tel. 41 361 27 46, 693 695 826 lub na adres mailowy e.panczyk@ktt.pl

Prosimy o telefoniczne uzgadnianie teminu odbioru biletów.

 

 

 

 

 

 

Czas trwania 45 minut
Choreografia – Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak
Muzyka – Paweł Łukowiec
Kostiumy – Anna Maria Klikowicz
Scenografia – Anna Maria Klikowicz i Grzegorz Pańtak
Reżyseria światła – Grzegorz Pańtak

„Tajemnice wirtualnego świata” to opowieść taneczno-muzyczna skierowana szczególnie do dzieci i młodzieży. Jej akcja rozgrywa się w szkolnym świecie rzeczywistym – na lekcji: w-f, biologii, informatyki oraz świecie wirtualnym: w grach komputerowych.

Przedstawia świat szkolnych przyjaźni, wspólne działania, ale również brak tolerancji, chęć napiętnowania, chęć znalezienia ofiary. Głównym przesłaniem jest podkreślenie, iż w dzisiejszym społeczeństwie liczą się umiejętności współistnienia i współdziałania zarówno w realnym działaniu jak i wirtualnym. To z kolei, jak wiemy, nie zawsze jest zauważane i doceniane przez rówieśników. Opowiadanie oparte jest na zdarzeniach, które wydarzyły się w pewnej klasie. Każda z lekcji pokazuje inne relacje między rówieśnikami i nauczycielem. Podczas żartobliwie przedstawionej lekcji w-f, wyraźnie zarysowują się postacie liderów i „oferm” klasowych. Lekcja biologii pokazuje relację uczniów z nauczycielem przyjaznym i zbyt spokojnym, aby okiełznać zwariowaną klasę. Diametralnie sytuacja odwraca się na informatyce, kiedy to lekcję prowadzi surowa, żądająca dyscypliny nauczycielka, która doskonale panuje nad uczniami. Informatyka staje się również szansą dla dwójki „oferm” klasowych, którzy okazują się najbardziej błyskotliwymi uczniami z tego przedmiotu. Udaje im się pokonać złośliwego wirusa, który opanował szkolny komputer. Liderzy klasowi zazdroszcząc im udanego poskromienia wirusa zostają na noc w sali informatycznej, żeby zgłębić tajemnice komputerów i wirtualnego świata.

Zmęczeni długotrwałym surfowaniem w Internecie, usypiają. Sen wprowadza ich w świat gier komputerowych, w których postacie się wcielają. Przygody okazują się nie zawsze zabawne, ale czasami dramatyczne i niebezpieczne. Z opresji ratują ich „ofermy” klasowe, które wykazują się odwagą i lojalnością wobec rówieśników – wcześniejszych prześladowców. Premiera spektaklu odbyła się 13 marca 2010r. z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Obecnie spektakl wykonywany do muzyki mechanicznej.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl