Zaczynamy orszakiem świętego Mikołaja

6 grudnia po raz pierwszy przez centrum Kielc przejdzie orszak świętego Mikołaja, 16 grudnia zaproponujemy występy artystyczne i finał konkursu na najładniejszą choinkę, a 23 grudnia zapraszamy wszystkich kielczan i gości z Ukrainy na integracyjną wigilię. Dodatkowo Kielce odwiedzi ciężarówka Coca Cola i RMF FM z choinkami. „Świątecznie Bliscy – integracyjne wydarzenia bożonarodzeniowe” wprowadzą mieszkańców Kielc w świąteczny klimat.

– W grudniu zapraszamy na szereg wydarzeń wszystkich Kielczan i naszych gości z Ukrainy. To będzie doskonała okazja do integracji, spotkań i życzeń – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Razem zapalimy światełka

Wyjątkowe atrakcje i niespodzianki będą czekać na Kielczan już 6 grudnia. Każdy będzie mógł dołączyć do Orszaku Świętego Mikołaja. Co ważne, w centrum Kielc będziemy gościć nie jednego a wielu świętych w czerwonych strojach. W rolę „Mikołajów” wcielą się pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. Orszak wyruszy sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza i przejdzie na Rynek.

– O wyjątkową oprawą całego wydarzenia zadbają nasi specjaliści od barwnych i wesołych korowodów – Kielecki Teatr Tańca i Młodzieżowy Dom Kultury. W organizowanym po raz pierwszy w Kielcach orszaku wezmą udział także dzieci ze Świetlic Środowiskowych „4 kąty”, przedstawiciele Klubów Seniora wraz z dziećmi i młodzieżą Ukraińską, studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z kierunku Praca socjalna i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – informuje Magdalena Gościniewicz, dyr. MOPR-u.

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie lampek na bożonarodzeniowym drzewku. Po raz pierwszy choinka będzie miała swojego mecenasa, instytucję odpowiedzialną za przystrojenie choinki. W tym roku będą to Targi Kielce S.A., które na mieszkańców i gości będą czekały ze świąteczną herbatą i czapkami świętego Mikołaja.

– Bardzo mile widziani są mali pomocnicy. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy. Na wszystkich będą czekać smakołyki i świąteczna atmosfera – zachęca prezydent Kielc Bogdan Wenta.

„Choinko zostań wśród nas”

Tak jak przed rokiem zapraszamy szkoły podstawowe do przystrojenia świątecznego drzewka. Im bardziej ekologicznie tym lepiej. Finał akcji na najładniej udekorowaną choinkę już 16 grudnia. Na wszystkich będą czekać nagrody. Drzewka, które reprezentacje szkół będą ubierać we własnoręcznie przygotowane ozdoby, dostarczy na Rynek RPZiUK. Więcej informacji o konkursie i jego zasadach wkrótce na stronie internetowej miasta i profilu FB.

Tego dnia w świąteczny nastrój będą mieszkańców Kielc wprowadzać młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, Świetlic Środowiskowych „4kąty” oraz z Klubów Wolna Strefa.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ustawi stoisko z rękodziełem bożonarodzeniowym przygotowanym przez podopiecznych Klubów Seniora i Środowiskowych Domów Samopomocy. Zapewni także słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Miejska wigilia integracyjna

23 grudnia zapraszamy Kielczan i gości z Ukrainy na wigilię integracyjną.

– Na mieszkańców będą czekały tradycyjne wigilijne potrawy – barszcz czerwony, pierogi, kapusta z grochem i ryba. Serdecznie zapraszamy, nikt nie odejdzie od stołu głodny. Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas do spotkań i dzielenia się z innymi tym co mamy – mówi Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Na płycie Rynku przygotowane będą stoły i ławki, przy których będzie można zasiąść do wspólnego posiłku.

Coca Cola i choinki od RMF

Polecamy też grudniowe wydarzenia ogólnopolskie, które w tym roku zawitają do Kielc. 11 grudnia kielecki Rynek odwiedzi świąteczna ciężarówka Coca Cola. Na miejscu czekać będą takie atrakcje jak wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja, pokój Świętego Mikołaja (czyli instagramowa przestrzeń w której będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem), minikonkursy z nagrodami czy fotobudka 360° z możliwością nagrania filmiku w slow motion. To będzie również świetna okazja na to, aby poznać historię świątecznej muzyki rozrywkowej.

Dwa dni później, 13 grudnia, będziemy gościć na Rynku Radio RMF FM z akcją „Choinka pod Choinkę”. Podczas tego wydarzenia w ręce Kielczan powędruje kilkaset pachnących świątecznych drzewek.

 

Świątecznie Bliscy – integracyjne wydarzenia Bożonarodzeniowe

6.12, godz. 16

Orszak Świętego Mikołaja (pomnik Henryka Sienkiewicza), włączenie lampek na choince (Rynek)

11.12, godz. 15-20

Event świątecznej ciężarówki Coca-Cola (wydarzenie zewnętrzne)

13.12, godz. 6-14

„Choinka pod Choinkę” od RMF (wydarzenie zewnętrzne)

16.12, godz. 10-16

Choinko zostań wśród Nas – wydarzenie integracyjne dla dzieci i młodzieży – konkurs na najładniej udekorowaną choinkę, występy artystów z MDK, Świetlic Środowiskowych „4kąty” i Klubów Wolna Strefa, wystawa rękodzieła przygotowanego przez podopiecznych Klubów Seniora i Środowiskowych Domów Samopomocy (Rynek)

23.12, godz. 11

Wigilia integracyjna dla kielczan i gości z Ukrainy (Rynek)

 


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl