14-11-2023 10:00


SKARB NIENAZWANEJ GÓRY – spektakl taneczny z muzyką na żywo dla dzieci w wieku 4-10 lat. Takie wydarzenie będzie miało miejsce już 14 listopada 2023 r. w Kieleckim Teatrze Tańca.

Kielecki Teatr Tańca w ramach projektu pn. ,,Prezentacja spektakli w regionie świętokrzyskim” serdecznie zaprasza młodszą widownię na spektakl pt. ,,SKARB NIENAZWANEJ GÓRY”. Jest to dzieło Fundacji Materia Łódź.

PREZENTACJA SPEKTAKLI W REGIONIE ŚWIĘTOKRZYSKIM to: Zadanie finansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca  oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Kielecki Teatr Tańca jest jednym z operatorów Programu (KTT Kielce/CK Lublin) PRZESTRZENIE SZTUKI w zakresie tańca w IV (konkursowej) edycji Programu na 2023 rok.

Zapraszamy na widownię 14 listopada 2023 r. (wtorek) o godz.10:00 na Małą Scenę Kieleckiego Teatru Tańca.

Czas trwania: 60 min (30 min spektakl i 30 min lekcja z zabawą)

REALIZATORZY:

Autor tekstu: Juliusz Grzybowski
Współpraca: Zofia Grzybowska, Michał Grzybowski
Choreografia: Krzysztof Skolimowski
Reżyseria: Jacek Owczarek
Muzyka na żywo: Mateusz Skolimowski, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
Taniec: Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba
Aktorzy: Juliusz Grzybowski, Mateusz Skolimowski, Krzysztof Skolimowski
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Produkcja: Materia Łódź

Premiera z udziałem publiczności miała miejsce w dn. 24.06.2021 r. w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

OPIS SPEKTAKLU

Wyjątkowy spektakl dla młodych widzów i całych rodzin. Ta barwna opowieść o przyjaźni porywa widzów w pełen wrażliwości świat ruchu, dźwięku i słowa. Plastyczna gra tancerzy wcielających się w kolejne postaci w połączeniu z tekstem i muzyką wykonywaną na żywo uruchamiają wyobraźnię dzieci i rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Świat ten na naszych oczach przeobraża się i zmienia, zapraszając widza do wspólnej podróży w poszukiwaniu… skarbu!

Spektakl oswaja dzieci z nowymi, wciąż mniej dostępnymi dla tej grupy odbiorców formami sztuki, przygotowując do odbioru spektakli tańca. Na tle spektakli familijnych oraz propozycji scenicznych dla szkół i przedszkoli spektakl zdecydowanie wyróżnia się oryginalnością formy i poziomem warsztatu wykonawczego.
Twórcami są doświadczeni artyści, pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi Krzysztof Skolimowski (choreografia), dr hab. Jacek Owczarek (reżyseria), dr Juliusz Grzybowski (oryginalny tekst). Wykonawcami zaś zawodowi tancerze. Muzyka w spektaklu grana na żywo przez ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Częścią spektaklu jest lekcja o tańcu prowadzona przez artystów. Dzieci dowiedzą się czym jest choreografia i improwizacja podczas interaktywnej i angażującej lekcji z udziałem postaci z bajki. Jak odróżnić choreografię od improwizacji? Czym jest abstrakcja?

W jaki sposób postać sceniczną można stworzyć poprzez ruch? Jak przy tym dobrze się bawić? Czy każdy może być twórcą? Podczas lekcji dzieci zaproszone zostaną do wymyślania dla zadań scenicznych dla tancerzy, co zawsze kończy się wspaniałą i twórczą zabawą!

WSTĘP BEZPŁATNY!

Zapraszamy do kontaktu celem rezerwacji miejsc: 41 361 27 46 oraz e-mailowo: sekretariat@ktt.pl .

Zapraszamy!

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl