W tym roku Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje łącznie 8 spektakli w Działaniu pn. ,,Prezentacja spektakli w regionie świętokrzyskim” w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec edycja 2026-2028. Wśród prezentacji aż 5 będzie wyłonionych w otwartym konkursie! Przedstawiamy poniżej pierwszą z pięciu propozycji, jaka zostanie wystawiona na deskach Kieleckiego Teatru Tańca już 24 kwietnia 2026 r.

Zapraszamy na prezentację spektaklu pt. ,,Salvador Delulu” w choreografii i wykonaniu Warszawskiego Delulu Artystycznego. Spektakl zostanie zaprezentowany jako Działanie KTT pn. ,,Prezentacja spektakli w regionie świętokrzyskim” w ramach Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec edycja 2026-2028, którego operatorem w edycji 2026-2028 jest Kielecki Teatr Tańca.

„Salvador Delulu” przedstawia współczesnego artystę, który w ramach ekscentrycznej metody twórczej zapada w sen, by podczas śnienia, będąc w deluzji, zwizualizować swoje obrazy. Spektakl inspirowany jest postacią hiszpańskiego artysty Salvadora Dalego oraz jego twórczością. Dali starał się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, odsunięte od racjonalizmu. Spektakl jest więc ruchowym ucieleśnieniem postaci artysty, a zarazem naszych snów i deluzji, które tworzą strukturę choreograficzną.
Wydarzenie otwiera instalacja w foyer, a wieńczy rozmowa z twórcami. To dialog pokoleń, w którym edukacja zaciera się z surrealistyczną wizją tańca.

Warszawskie Delulu Artystyczne:
Nieformalny kolektyw artystyczny powołany do życia z myślą o spektaklu „Salvador Delulu”. W jego skład wchodzą tancerze i choreografowie z doświadczeniem w pracy na polskich i europejskich scenach: Eliza Kindziuk-Kosianko, Jan Kosianko, Jakub Piotrowicz, Sebastian Piotrowicz.

Data i godzina: 24 kwietnia 2026 r. godz. 19:00
Miejsce: Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
Bilety: WSTĘP WOLNY (na podstawie bezpłatnej wejściówki)

Przed spektaklem zapraszamy do zapoznania się z wyżej wspomnianą, ciekawą instalacją artystyczną związaną z twórczością Salvadora Dalego, która będzie znajdować się na foyer Dużej Sceny). Po spektaklu będzie możliwość rozmowy z artystami – zachęcamy do pozostania na widowni i zadania pytań twórcom tanecznej historii o hiszpańskim surrealiście 🙂

Po informacje o bezpłatnych wejściówkach zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 41 361 27 46 lub e-mailowo pisząc na adres: sekretariat@ktt.pl

Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w kasie biletowej KTT w następujących dniach i godzinach:

  • 9-10 kwietnia 2026 r. 14:00-17:00
  • 11 kwietnia 2026 r. 15:00-17:00
  • 16-17 kwietnia 2026 r. 14:00-17:00
  • 20-22 kwietnia 2026 r. 14:00-17:00
  • 23 kwietnia 2026 r. 14:00-19:00
  • 24 kwietnia 2026 r. (w dniu wydarzenia) 14:00-19:00

oraz w sekretariacie KTT (II piętro, pokój 104) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Więcej szczegółów o wydarzeniu wkrótce!

#nimit #mkidn #PrzestrzenieSztukiTaniec2026 #MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego #nimitPolska

Program Przestrzenie Sztuki – Taniec jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2026. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl