17-11-2023 18:00


Już 17 listopada 2023 r. będziemy mieli okazję zobaczyć niedawną premierę kameralną Lubelskiego Teatru Tańca pt. ,,Praca”.

Spektakl ten miał swoją premierę 14 października br. i został wyłoniony do realizacji jako Premiera Kameralna w ramach otwartego konkursu Przestrzenie Sztuki Taniec realizowanego przez CK Lublin. Na naszej scenie zostanie wystawiony w ramach projektu Kieleckiego Teatru Tańca pn. ,,Prezentacja spektakli w regionie świętokrzyskim”.

PREZENTACJA SPEKTAKLI W REGIONIE ŚWIĘTOKRZYSKIM to: Zadanie finansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca  oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Kielecki Teatr Tańca jest jednym z operatorów Programu (KTT Kielce/CK Lublin) PRZESTRZENIE SZTUKI w zakresie tańca w IV (konkursowej) edycji Programu na 2023 rok.

,,Tancerze są postawieni przed problemem jakim jest ważąca 7.25 kg kula.” – o spektaklu słowami twórców:

W budowie spektaklu inspirowaliśmy się z teoriami Emobodiment Heruistic i 4E cognition. Tancerze są postawieni przed problemem jakim jest ważąca 7.25 kg kula. Jest ona jednocześnie narzędziem jakiego musi użyć tancerz do jego rozwiązania. Im bardziej tancerz wchodzi w interakcje z przedmiotem, tym bardziej otwiera się jego percepcja na możliwości rozwiązania, a widz ma szanse zaobserwować indywidualne strategie radzenia sobie z problemem. Praca jest pojęciem zawierającym wiele znaczeń, od wykonywanego zawodu, poprzez dzieło, aż do codziennej praktyki radzenia sobie z faktem swojej egzystencji. Z tymi wszystkimi zagadnieniami mierzy się też muzyka bluesowa, która tworzy integralną część spektaklu.(…)

koncepcja: Andrzej Molenda, Zuzanna Kasprzyk-Molenda
choreografia: Andrzej Molenda
muzyka: Patryk Zakrocki
taniec: Emilia Biskupik, Paweł Grala, Maksymilian Hać, Zuzanna Kasprzyk, Anna Kukulska
światło: Ewa Garniec

Zapraszamy już 17 listopada 2023 r. (piątek) o godz.18:00 na widownię Dużej Sceny Kieleckiego Teatru Tańca ,,za stalową kurtyną”. 

Dzięki Programowi Przestrzenie Sztuki taniec dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Chcemy, by również ten projekt i ta prezentacja zgromadziła wszystkich zainteresowanych zgłębieniem wiedzy, teorii i praktyki związanej ze sztuką performatywną. Dlatego też zapraszamy na naszą widownię w ramach bezpłatnego wstępu. Prosimy o rezerwację miejsc poprzez stronę KTT oraz dzwoniąc pod numer 41 361 27 46, 41 367 67 12 oraz pisząc na adres: sekretariat@ktt.pl – liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl