25 listopada 2022 r. zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Przed nami kolejna interesująca propozycja sceniczna – ,,ONE HUNDRED FALLS” w wykonaniu Ilony Gumowskiej. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Programu Przestrzenie Sztuki.

,,Każdy krok jest kontrolowanym upadkiem i każdy nagłym powstawaniem. Upada 206 kości i 640 mięśni pomaga nam się podnieść. W tej sinusoidzie zwykle skupiamy się na najbardziej skrajnych odchyleniach. Rzadko zauważamy to co pomiędzy. Lot, którego doświadczamy pokazuje nam zupełnie inną rzeczywistość. Nasza bohaterka zatraca się w tańcu na upadłej cywilizacji, upadłej kulturze, na upadłych autorytetach, upadku moralnym, aż w końcu odnajduje akceptację swego upadającego ciała.”

Tak o ,,ONE HUNDRED FALLS” piszą jego twórcy. Za choreografię odpowiadają Jakub Mędrzycki i Ilona Gumowska. Spektakl ten zostanie zaprezentowany już 25 listopada 2022 r. o godzinie 18:00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Został wyłoniony w ramach otwartego naboru (open call) na prezentację publiczną spektaklu na terenie województwa świętokrzyskiego. Projekt pn. ,,Prezentacja publiczna spektaklu” stanowi jeden z projektów Kieleckiego Teatru Tańca – Operatora Przestrzeni Sztuki w województwie świętokrzyskim.

* zdjęcie główne: fot. K. Machniewicz
plakat: fot. K. Machniewicz, projekt graficzny: M. Cegieła

 

Zapraszamy serdecznie!

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl