13-02-2015 18:00


NIEMEN

Materiał filmowy

Premiera wznowieniowa spektaklu odbyła się 21 stycznia 2006 r. w Teatrze Rampa w Warszawie. W spektaklu występuje zespół artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca oraz Chór Kameralny Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka.

choreografia – Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak
pianista jazzowy – Artur Dutkiewicz
kierownictwo Chóru Kameralnego Pro Forma – Marcin Wawruk

Zespół Kieleckiego Teatru Tańca zaprasza w niezwykłą podróż po świecie porywająco zinterpretowanych i barwnie zaprezentowanych złotych przebojów Czesława Niemena. To nieustanne źródło radości i wzruszeń, jakim jest muzyka Czesława Niemena w połączeniu z lirycznymi choreografiami stanowi niezwykły spektakl, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie i który zapamięta na długo.

Choreografie wchodzące w skład dzisiejszej wersji spektaklu Niemen, początkowo tworzyły część trylogii Uczucia, której premiera odbyła się w 1995 roku i była spektaklem inaugurującym działalność sceniczną Kieleckiego Teatru Tańca. Wówczas spektakl nosił nazwę Tęsknoty. Następnie choreografie do utworów Czesława Niemena, wzbogacone o nowe pozycje, złożyły się na odrębny spektakl pt. Niemen i wykonywane były m.in. podczas koncertów z udziałem kompozytora. W 2006 roku w warszawskim Teatrze Rampa odbyła się premiera wznowieniowa spektaklu Niemen. W tej wersji spektaklu, poza Baletem Kieleckiego Teatru Tańca, udział wzięli pianista Artur Dutkiewicz oraz Chór Pro Forma z Olsztyna.

Artur Dutkiewicz opracował na jazzowo cały jego recital. Chór Kameralny Pro Forma to czołowy zespół wykonujący utwory klasyczne. W tym spektaklu, jako pierwszy w kraju podjął próbę zmierzenia się z repertuarem Czesława Niemena w autorskich aranżacjach Marcina Wawruka. Aktualnie w spektaklu, z udziałem wyłącznie Baletu Kieleckiego Tetaru Tańca, wykorzystywane są utwory:

„Nigdy się nie dowiesz”
„Płonąca stodoła”
„Wspomnienie”
„Jaki kolor wybrać chcesz”
„Dziwny jest ten świat”
„Nie wiem czy to warto”
„Preludium (Prelude)”
„Nim przyjdzie wiosna”
„Cała w trawie”
„Ach jakie oczy”


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2022. All rights reserved.