W piątek, 12 listopada 2021 r.,  gościem Kieleckiego Teatru Tańca był dr Janusz Skubaczkowski, który przyjął zaproszenie do poprowadzenia warsztatów z polskiej techniki tańca współczesnego, a tym samym, do wzięcia udziału w projekcie pn. „Nauczyciel w podróży”, który zorganizowany został w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

 

Celem tego projektu jest wymiana nauczycieli tańca z uznanym lub wyraźnie rozwijającym się dorobkiem edukacyjno-artystycznym w formie krótkich warsztatów praktycznych. Inicjatorem tego ogólnopolskiego projektu jest Grzegorz Pańtak, zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca.. Każdy z operatorów programu Przestrzenie Sztuki proponuje jednego pedagoga pozostałym operatorom, w ramach dobrej praktyki dzielenia się metodami interesujących osobowości twórczych i ideami z dziedziny tańca.
 
Dr Janusz Skubaczkowski był wysłannikiem operatora programu Przestrzenie Sztuki: Katowice Miasto Ogrodów.
Jest to tancerz, nauczyciel tańca współczesnego, choreograf, dyplomowany nauczyciel Jogi metodą B.K.S.Iyengara w stopniu Introductory II. Pracuje jako adiunkt w Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Współtworzył program Wydziału Teatru tańca w Bytomiu w latach 2010-2019.
Od 2019 współtworzy program taneczny na Akademii Muzycznej w Katowicach, jak również Szkołę jogi „Joganika” w Katowicach.
Habilitacja w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Rytmika i Taniec w Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Przez wiele lat tańczył w Śląskim Teatrze Tańca. Współpracował z reżyserem Wojciechem Kościelniakiem dla którego zrobił wiele choreografii musicalowych . Występował i prowadził warsztaty w Kolumbii, USA, Chinach, Europie Zachodniej, Izraelu.
Od wielu lat zaangażowany w profesjonalną edukację polskich tancerzy i aktorów i ich promocję w środowisku międzynarodowym.
 
Zajęcia warsztatowe Nauczyciela w podróży prowadzone były: z artystami Kieleckiego Teatru Tańca oraz artystami ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca.
 
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl