02-07-2022 19:15


Czy znają Państwo legendę o górniku Hilarym Mali?

To jest prawdziwa klasyka świętokrzyskich podań, którą kielczanie kojarzą z górą Karczówką. Dlaczego akurat z tym miejscem, przekonają się Państwo już w najbliższą sobotę, 2 lipca 2022 r. o godzinie 19:15 .

Taneczno – muzyczną adaptację legendy o Hilarym Mali wyprodukował Kielecki Teatr Tańca – Polish Contemporary/Jazz Ballet w ramach programu Przestrzenie Sztuki.  Zostanie ona wystawiona u podnóża góry Karczówka, w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach (Geonatura Kielce).

Choreografię do projektu stworzyła Anna Budnicka, aranżacje muzyczne: Zespół Muzyczny Studium Instrumentów Etnicznych , a zaprezentuje je młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, Studio Tańca Candela Kielce, Studio Tańca VERSO.

 

Serdecznie zapraszamy na widowisko pod gołym niebem, w pięknych okolicznościach przyrody. Bilety do nabycia przed spektaklem, w cenie 2 zł/ szt.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

„Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego”.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl