27-11-2021 20:00Drodzy Widzowie!

Za kilka dni, bo 27.11.2021r., o godz.20.00  przedstawimy Poznańskiej publiczności spektakle; INTERCEPTED/PRZECHWYCONE w choreografii Wojciecha Mochnieja oraz Carme(n)love w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej. Spektakle zaprezentujemy Państwu w ramach polskiej Sieci Tańca. Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Choreografia pt.: “Intercepted/Przechwycone” została zbudowana w oparciu o techniki tańca współczesnego charakterystyczne dla stylu W&M Physical Theatre/ Wojciecha Mochnieja.

Przechwycone w drodze do celu …
Spektakl porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory. Choreograf stawia pytanie: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?

Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa, i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Obrazami choreograficznymi przedstawiona jest determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoliła zaprezentować koloryt i dualność osobowości. Pokazuje proces wchodzenia w relacje w tłumie, z masą ludzi, z uważnością, by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać.

Twórcy:
   • muzyka
   • Wojciech Frycz
   • scenografia
   • Maciej Miernik
   • światło
   • Grzegorz Pańtak
   • kostiumy
   • Aleksandra Machnik

Carme(n)love to autorska interpretacja opery Carmen Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale… Złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej… O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy znała Carmen prawdziwą miłość…czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną?? Każda kobieta ma coś z Carmen. U mnie jest ona kwintesencją kobiecości… Dlaczego źle skończyła?? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości?? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy… Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu…Taka będzie moja Carme(n)love…. Carmen żyje w każdej z nas, być może narodzi się na nowo.

Twórcy:

  • muzyka
  • Rodin Shchedrin, Georges Bizet, Wadeiko Matsuriza, Eric Varzon Morel, Soha
  • kostiumy
  • Małgorzata Ziółkowska, Jolanta Dudek, Małgorzata Sasak
  • scenografia
  • Jaśmina Parkita
  • reżyseria światła
  • Grzegorz Pańtak
  • projekcje wideo
  • Grzegorz Kaczmarczyk

Podczas wieczoru wystąpią:

Boruń Małgorzata, Domagalska Julia, Horwath –Maksymow Alicja, Kowalska Małgorzata, Kuc-Piechota Monika, Lipiec Katarzyna, Paprota Pamela, Starostecka Marta, Tkaczyk Klaudia, Zybała Sandra, Banasiak Bartłomiej, Pacholec Szymon, Pieróg Dawid, Staniszewski Aleksander, Wróblewski Mateusz, Zdańkowski Kamil, Ziółkowski Piotr.


Galeria


Aktualna obsada

„INTERCEPTED / Przechwycone”- chor. WOJCIECH MOCHNIEJ

Małgorzata Boruń, Alicja Horwath–Maksymow, Małgorzata Kowalska, Katarzyna Lipiec, Pamela Paprota, Anna Piotrowska, Marta Starostecka, Klaudia Tkaczyk, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski, Piotr Ziółkowski

 

„CARME(N)LOVE”- chor. MAŁGORZATA ZIÓŁKOWSKA

CARMEN – Alicja Horwath-Maksymow

BALET I:
Marta Starostecka, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski

BALET II:
Małgorzata Boruń, Julia Domagalska, Małgorzata Kowalska, Katarzyna Lipiec, Pamela Paprota, Anna Piotrowska, Klaudia Tkaczyk, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Aleksander Staniszewski, Piotr Ziółkowski

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl