Przedstawiamy Państwu krótką fotorelację z Działania pn. „Rezydencje choreograficzne”, które miało miejsce w Kieleckim Teatrze Tańca.

Kielecki Teatr Tańca otworzył swoje przestrzenie do pracy twórczej, czyli profesjonalnie wyposażone sale baletowe, dla dwóch choreografów-rezydentów: Marty Kosieradzkiej i Victorii Adamowskiej, którzy przygotowywali swoje dwie autorskie kreacje taneczne.

Każdy z Rezydentów otrzymał pięciodniowy dostęp do profesjonalnych sal baletowych Kieleckiego Teatru Tańca, a część swojej pracy mógł przekazać w czasie zajęć warsztatowych, jakie odbyły się w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Pani Marta Kosieradzka pracowała w dniach 6-10 października 2025r. W ramach rezydencji poprowadziła własne warsztaty.

Pani Victoria Adamowska pracowała w dniach 20-24 października 2025r. W ramach rezydencji poprowadziła m.in. warsztaty oraz 2 zajęcia w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Rezydencja choreograficzna jest Działaniem finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PRZESTRZENIE SZTUKI – TANIEC 2024, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2026. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl