Zapraszamy do udziału w audycji profesjonalnych tancerzy (kobiety i mężczyzn), o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wymagana gotowość do wystąpienia w nagości w końcowej części spektaklu – kilkakrotne tanecznie opracowane przejście przez scenę od lewej do prawej w pełnej nagości.

 

 

 

 

 

Audycja odbędzie się w Kieleckim Teatrze Tańca

w dniu 21. czerwca 2016 roku, (wtorek)

w godzinach: 19:30 – 21:30

pl. Moniuszki 2B, Kielce

sala 101, 2 piętro

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV w języku angielskim wraz ze zdjęciem sylwetki na adres: audycja@cialoumysl.pl

Organizator nie zwraca kosztów podróży, ani zakwaterowania. Jest możliwość rezerwacji jednego noclegu w dniu 21 czerwca w pokoju gościnnym  (pokój dwuosobowy – cena 60 zł, pokój jednoosobowy – cena 50 zł). Osobom zakwalifikowanym na audycje zostaną przesłane szczegółowe informacje dotyczące sposobu rezerwacji pokoju.

Próby odbywać się będą w Kieleckim Teatrze Tańca oraz w Warszawie. Wymagana pełna dyspozycyjność w terminach  21.09 – 6.10.2016 oraz 11, 13 – 14.10.2016.  Na przygotowanie oraz prezentacje spektakli, producent zawrze umowę o dzieło z zakwalifikowanymi tancerzami. Szczegółowe informacje  zostaną przesłane po zakwalifikowaniu nadesłanego zgłoszenia. 

 

Współpraca szwajcarskiego zespołu Alias Cie, Kieleckiego Teatru Tańca  oraz niezależnych tancerzy zaowocuje produkcją i  prezentacjami polskiej premiery adaptowanego dzieła wybitnego, wielokrotnie nagradzanego brazylijsko-szwajcarskiego choreografa. Przedstawienie dotychczas nie było prezentowane w Polsce.

Premiera „Sideways Rain” odbędzie się podczas 15. edycji Ciało/Umysł  w dniach 5-6.10.2016 w Warszawie. Kolejna prezentacja 14.10.2016 w Kieleckim Teatrze Tańca. 

 

 

SWR jest wymagającym pod względem fizycznym i techniki ruchu spektaklem, którego premiera odbyła się w 2010 r  w Genewie  i zdobyła uznanie krytyków, programatorów i widzów nie tylko w Europie, ale także w Azji i krajach arabskich. Spektakl na 15 tancerzy, którzy niestrudzenie przemierzają scenę z od lewej do prawej, skomponowany jest z prostych ruchów jak  chodzenie, upadanie, zatrzymanie, bieg, a raczej pęd, sugerujący ślepy, niepewny, być może banalny koniec.… Przez krytyków opisywany jest jako metafora ludzkiej kondycji, samotności jednostki, jej niemoc w obliczu wydarzeń, które ją czekają, a oceniany jako „Hipnotyczny, olśniewający, przytłaczający”.

 

 

 

O CHOREOGRAFIE

Botelho wyemigrował do Szwajcarii w wieku 19 lat, gdy postanowił zostać tancerzem Oscara Ariaza, który w owym czasie został dyrektorem baletu w Teatrze Wielkim w Genewie. Czując niedosyt jako tancerz z czasem zajął się choreografią, a w 1993 roku założył zespół Alias z nadzieją na znalezienie innych dróg do tańca, zaangażowania widowni i skonfrontowania się z nią.

W jego spektaklach, często jesteśmy świadkami rozpadu świata, w którym ciała i opowieści walczą ze sobą. Światło i maszyny, scenografie niekiedy jak ze snów, na granicy możliwego, służą tym obrazom. W polifonii języków i kultur świata, choreograf opiera się na gestach i improwizacji. Taniec w poszukiwaniu nieznanego, ukrytych i niezwykłych spojrzeń na rzeczywistość. Taniec – byt pomiędzy Ja a światem. Poszukiwanie chwili prawdy w improwizacji, indywidualności i wolności poprzez bliską współpracę z performerami.

Od momentu powstania w 1993 grupa Alias stworzyła 17 produkcji, które spotkały się z międzynarodowym uznaniem, co potwierdza ponad 350 spektakli zagranych dotychczas w ponad dwudziestu krajach Europy, Afryki, Azji i Ameryki.

 

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Koprodukcja: Alias Cie | Kielecki Teatr Tańca

 

Spektakl realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2016.

  

KONTAKT:

Fundacja Ciało/Umysł

Koordynator projektu:
Agnieszka Kiewicz
a.kiewicz@cialoumysl.pl
534 544 604

www.cialoumysl.pl      

           

Kielecki Teatr Tańca
Plac Moniuszki 2B
25-334 Kielce
tel. 41 36 76 712, 41 361 27 46
fax 41 36 76 911
e-mail: sekretariat@ktt.pl
http://www.ktt.pl

 

 

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl