Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Sieć wspiera mobilność wybranych produkcji tanecznych, promuje artystów oraz jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Znacznie przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację środowiska poprzez wymianę różnych estetyk.

Inicjatorem i organizatorem Sieci jest Maciej Kuźmiński. 19 listopada 2017 roku w Lublinie został podpisany akt założycielski Polskiej Sieci Tańca, której sygnatariuszami są:

– Kielecki Teatr Tańca

– Lubelski Teatr Tańca / Centrum Kultury w Lublinie,

– Teatr Tańca Caro / Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach,

– Art Stations Fundation (Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu),

– Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu,

– Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie,

– Krakowskie Centrum Choreograficzne / Nowohuckie Centrum Kultury,

– Instytut Muzyki i Tańca (Warszawa).

Szczegółowe informacje na temat Sieci, planowanych w jej ramach działań i prezentacji dostępne są na stronie www.pst.info.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/polish.dance.network/


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.