13-08-2023 20:00


„POLSKA DZIĘKUJE #DOBRESŁOWA”
Koncert „Polska dziękuje #dobresłowa”, z Oratorium Świętokrzyskim „Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”, odbędzie się w Kielcach 13 sierpnia 2023 r.
Organizatorem wydarzenia jest wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, a współorganizatorem – marszałek województwa Andrzej Bętkowski. Spektakl rozpocznie się o godz. 20.00 na placu Najświętszej Maryi Panny. W spotkaniu informującym o koncercie uczestniczył Krzysztof Randla, zastępca dyrektora Departamentu Organizacyjnego i Kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Edyta Bobryk.

Koncert „Polska dziękuje #dobresłowa” będzie jednocześnie zwieńczeniem kampanii społecznej wojewody „#DOBRESŁOWA”, prowadzonej w tym roku w województwie świętokrzyskim i skierowanej głównie do młodzieży. Jej celem jest promowanie pozytywnego myślenia i zachęcanie, zwłaszcza młodych ludzi, do mówienia dobrych słów. To także propagowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz walka z hejtem w internecie.

Podczas koncertu wystąpią m.in. soliści: Zofia Nowakowska, Sylwia Ziółkowska, Monika Urlik, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski i Kuba Jurzyk oraz muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Chór Garnizonowy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Chór Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie i Kielecki Teatr Tańca.

Współorganizatorami koncertu „Polska dziękuje #dobresłowa” są: Marszałek Województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Polskie Radio Kielce.

Organizowane przez Wojewodę świętokrzyskiego koncerty – pod wspólnym hasłem „Polska dziękuje” – odbyły się dotychczas w Kielcach (dwukrotnie) oraz w zamku Krzyżtopór w Ujeździe.


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl