Kielecki Teatr Tańca włącza się w 22. ogólnopolską akcję „Zdrowie pod Kontrolą”, organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Data rozpoczęcia akcji nie jest przypadkowa, gdyż 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day). Z tej okazji studenci kierunków medycznych przygotowali ogólnopolskie wydarzenie promujące dbanie o swoje zdrowie.

W obecnych czasach światowej pandemii słowo “zdrowie” zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu. Na powitanie i pożegnanie częściej niż kiedyś życzymy sobie zdrowia.Troszczymy się bardziej o siebie i swoich bliskich, nosimy maski, trzymamy dystans społeczny, częściej myjemy i dezynfekujemy dłonie oraz szczepimy się. Wszystko po to, aby pozostać zdrowym. Wówczas, nasuwają się pytania – czym tak właściwie jest zdrowie? Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Jak o nie dbać? Co się dzieje, kiedy nie jesteśmy zdrowi? Mamy głęboką nadzieję, że udział w projekcie pomoże Państwu w odpowiedzi na te pytania.

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzono podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzane były badania antropometryczne, obliczano wskaźnik BMI oraz prowadzono zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. Każdego roku z bezpłatnych badań korzystało ponad 9 tysięcy osób. Z racji sytuacji epidemiologicznej, akcja musi przybrać w tym roku nieco inny wymiar. W dużej mierze działania zostały przeniesione do sieci. Nie oznacza to jednak, że wydarzenie straci na wartości. Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu zadbali o to, aby zmiana wyszła wszystkim na dobre.

W ramach akcji odbędzie się m.in. szereg webinariów z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, sportu i prewencji chorób cywilizacyjnych, w których wezmą udział eksperci w tych dziedzinach. Zapraszamy również do udziału w 10-dniowym wyzwaniu NA ZDROWIE, które polegać będzie na wykonaniu każdego dnia wskazanego zadania, stanowiącego małą zmianę, która może w pozytywny sposób wpłynąć na nasze życie. Możliwe, że będą to czynności, które przed pandemią bez problemu wykonywaliście regularnie, a teraz trudno jest wam wprowadzić je na nowo do codziennej rutyny. Aby poznać więcej szczegółów akcji warto odwiedzić stronę Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland na Facebooku oraz Instagramie.

Dbajmy o siebie i pamiętajmy o regularnych badaniach profilaktycznych!


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl