Elżbieta Pańtak – Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Współzałożyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizacja teatrologia (2003). Odbyła studia podyplomowe na kierunku teoria tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie (2007). Wykładowca z dziedziny tańca jazzowego, kompozycji tańca i metodyki nauczania na uczelniach wyższych. Zrealizowała ponad 30 przedstawień tanecznych i 140 krótkich form choreograficznych.

Współrealizowała choreografię do spektaklu taneczno-muzycznego pt. „Siedem Bram Jerozolimy”, muzyka K. Penderecki. Powstały na podstawie spektaklu film otrzymał nominację do Innternational Emmy® Award w 2009r. w USA. Współpracowała z Narodową Operą Izraelską dla której wraz z zespołem KTT jako choreograf współrealizowała megaprodukcje: „Traviata”, „Carmina Burana” w reżyserii Michała Znanieckiego (2014)(2015). Dla Opery Wrocławskiej współtworzyła choreografię do opery „Turandot” (2008).

Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Talenty 1998 (nagroda Ministra Kultury i Sztuki), nagroda Kielc 1999, Srebrny Krzyż Zasługi 2001 (nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej), Zasłużony dla Kultury Polskiej 2012 (odznaka honorowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Współtwórczyni programu Przestrzenie Sztuki prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

Ewa Krasucka – Fotograf, autorka multimediów i realizatorka wideo, ze specjalizacją baletową. Stypendystka Uniwersytetu w Walencji (Hiszpania) na kierunkach komunikacji audiowizualnej oraz tłumaczeń. Od 2009 roku główna fotograf i autorka materiałów audiowizualnych dla Polskiego Baletu Narodowego i dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt spotów, trailerów i krótkich reportaży, które stały się wizytówką Polskiego Baletu Narodowego o zasięgu międzynarodowym. Jej prace fotograficzne były publikowane m.in. w „The New York Times”, “The Washington Post”, “International Herald Tribune”, “The Guardian” czy “Dance Europe”.

W 2016 roku zrealizowała filmowe nagranie Burzy Krzysztofa Pastora. Jako autorka multimediów scenicznych zadebiutowała w 2011 roku projekcjami do baletu Persona Roberta Bondary w Polskim Balecie Narodowym. W kolejnych latach stworzyła wizualizacje do licznych oper i baletów, m.in. Sześć skrzydeł aniołów Jacka Przybyłowicza ze scenografią Borisa Kudlički (Polski Balet Narodowy), Halka w reżyserii Natalii Babińskiej (Opera Nova w Bydgoszczy), Čiurlionis Roberta Bondary (Litewski Balet Narodowy), Przygody Sindbada Żeglarza w reżyserii Jarosława Kiliana (Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni), dyptyku Ognisty Ptak / Cudowny mandaryn w choreografii Roberta Bondary (Opera Wrocławska), czy pierwszej polskiej inscenizacji The Turn of the Screw Benjamina Brittena w reżyserii Natalii Babińskiej (Opera na Zamku w Szczecinie).

 

 

 

Piotr Leczkowski – urodzony w Warszawie w 1971 r. Studiował na Wydziale  Architektury Politechniki Warszawskiej, jednak przy wyborze drogi zawodowej zwyciężyła pasja do projektowania graficznego i fotografii. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl ) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Jej bohaterami są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor  współpracować             z najważniejszymi nazwiskami polskiej sceny tańca, w szczególności członkami Polskiego Baletu Narodowego.

Prace Piotra Leczkowskiego zostały wielokrotnie nagrodzone i wyróżnione na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ostatni sukces to wygrana w Sony World Photography Awards – Poland National Awards 2019 r, – konkursie znanym w branży jako Oscary Fotografii.

Fotografie Piotra zyskują nie tylko uznanie wśród jury konkursów – swoim pięknem pobudzają zmysły zarówno samych tancerzy, jak i osób niezwiązanych z tańcem – prace trafiają do kolekcjonerów sztuki w Polsce i za granicą.

 

 

 

Bartosz Kruk – Fotograf, od wielu lat współpracuje z Kieleckim Teatrem Tańca. Fotografuje spektakle oraz realizuje filmy ukazujące działalność instytucji.

Do tej pory sfotografował blisko 36 premier Kieleckiego Teatru Tańca: „NEWs INSPIRATIONs”, „Dziadek do orzechów”, „Święto wiosny”, „Stół bez szczęścia”, „Wieczór na dwie lub 4 nogi”, „Opowiedziane ruchem”, „Traviata” (Izrael), „Monochrome”, „Sen Jakuba”, „Kronos”. „Erotyczny spokój”, „Carmina Burana” (Izrael), „Stymulacja ciała”, „Łk 10,29 (Kto jest moim bliźnim?)”, „Poza horyzont”, „Sideways rain”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Zobacz Jazz-Hymn of Life & Golden Ages”, „Z za moich oczu”, „Drewniany Książe/Cudowny Mandaryn”, „Intercepted/Przechwycone”, „Brodzić po wodzie”, „Kopciuszek” itd.

Fotografie z powyższych spektakli zdobią ściany wielu instytucji artystycznych      w Polsce i za granicą. Są wizytówką Kieleckiego Teatru Tańca, która na zawsze pozostaje w miejscach, w których KTT gości. Taniec jest jednym z motywów przez niego fotografowanych, ale nie jedynym. Zajmuje się również fotografią przyrody, martwej natury i ludzi. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach, m.in. podczas Święta Kielc, Festiwalu Tańca Kielce, XX-lecie działalności Kieleckiego Teatru Tańca, w Galerii BWA, w Domu Kultury Zameczek, w małej galerii Teatr from Poland w Częstochowie, Rue de Foch w Częstochowie czy podczas Dni Polskich w Chinach. Bartosz Kruk jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, m.in: Konkurs Fotografii Teatralnej organizowany przez Instytutu Teatralny im. Z. Raszewskiego, Życie jest piękne (dwukrotny laureat) organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury, Wszystkie dzieci świata organizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Scyzoryki organizowany przez Echo Dnia, Piękno w drewnie ukryte organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola, Irlandzkie inspiracje Polska-Irlandia, na styku kultur.

 

 

Wiecej informacji:

https://ktt.pl/warsztaty-fotografii-tanca/

Prowadzący:

https://ktt.pl/warsztaty-fotograficzne-prowadzacy/

Karta zgłoszeń:

https://ktt.pl/przestrzenie-sztuki/rok-2021/dancing-outdoors/karta-zgloszenia/

Regulamin:

https://ktt.pl/przestrzenie-sztuki/rok-2021/dancing-outdoors/regulamin/

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl