Koordynator do spraw zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, w której od 15 lat uczy dzieci i młodzież z zespołów Impuls tańca klasycznego, jazzowego i modern.

W latach 1995 – 2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. W KTT pobierała nauki z tańca jazzowego i klasycznego. Podczas pobytu w Teatrze rozwijała swoje umiejętności i zdolności taneczne, jak również pedagogiczne i choreograficzne biorąc czynny udział w budowie i rozwoju Teatru. Brała udział w realizacjach Elżbiety Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Piotra Galińskiego, Andrzeja Morawca, Thierrego Vergera, Iry Nadii Kodiche, Zofii Rudnickiej. Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie od 15 lat uczy dzieci i młodzież z zespołów Impuls tańca klasycznego, jazzowego i modern.

Ważnym aspektem działalności Anny Budnickiej jest działalność pedagogiczna. Pełni funkcję pedagoga, na międzynarodowych warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca, warsztatach tanecznych w zespołach tanecznych w Zamościu, Rzeszowie, Krośnie,  Tarnowskich Górach, Nałęczowie, Darłowie, Wyszkowie. Pedagoga tańca jazzowego i klasycznego w zespołach Impuls  działających przy KTT. Jest wykładowcą z dziedziny tańca jazzowego na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Krakowie i Kielcach,

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2001 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego oraz uzyskała Nagrodę Prezydenta miasta Kielce za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury.

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2024. All rights reserved.

Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca

Dyrektor
Dr Elżbieta Pańtak
e.pantak@ktt.pl

Zastępca dyrektora
Dr Grzegorz Pańtak
g.pantak@ktt.pl